in ,

En Çok Para Kazandıran Youtube Kanal Fikirleri

Youtube, 2005 yılında piyasaya çıkan ve günümüzde oldukça önemli bir yere sahip olan sosyal medya platformudur. Piyasaya çıktığı zamandan bu yana pek çok alanda değişkenlik gösteren Youtube, günümüzde kişilerin para kazanabileceği bir alana dönüştü. Kişiler geliştirdikleri youtube kanal fikirleri ile açtıkları Youtube kanalından yüksek gelirler elde edebilmektedir. Peki, en çok para kazandıran Youtube kanal fikirleri nelerdir? Gelin inceleyelim.

Günlük Yaşamdan Videolar

Youtube Günlük Yaşam

Günümüzde Youtuba’da en çok izlenen ve dolayısıyla en çok para kazandıran kanal fikirlerinin başında vlogging ya da günlük yaşamdan videolar gelmektedir. Vlogger içeriklerinde genellikle günlük yaşamdan videolar, gezilen yerler, gidilen mekanlar yer almaktadır. Kişiler bu tarz içerikleri oldukça yakından takip etmektedir.

Yeni ve Farklı Ürün Tanıtımı

Youtube Kutu Açılış

Unboxing olarak da adlandırılan bu kanal fikri, elektronik cihazların tanıtılmasını ifade etmektedir. Bir ürünün piyasaya sürüldüğü andan itibaren Youtube’da x ürünü kutu açılımı şeklinde pek çok video yayınlanmaktadır. Kullanıcılar bu videoları izleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmektedir.

Ürün Değerlendirmesi

Youtube Ürün İnceleme

Bu kanal fikrinin kutu açılımından farkı kişilerin ürünü kullandıktan sonra ürünün eksi ya da artı yönlerini dile getirmesini ifade etmektedir. Bu sayede kişiler ürünü kullanan kişilerden bilgi alarak ürünü satın alma ya da almama kararı verebilmektedir.

Video Oyunları

Enes Batur Youtube Video Oyun

Özellikle erkeklerin en sık takip ettiği kanallar video oyun kanallarıdır. Oyun esnasında çekilen bu videolar şaşırtıcı bir şekilde çok fazla ilgi çekmektedir. Bunun sebebi ise kişilerin videoları izleyerek oyunun daha iyi nasıl oynanabildiği hakkında bilgi sahibi olabilmesidir.

Eğitici Videolar

Matematik, Türkçe gibi dersler ile ilgili eğitim videolarının yayınlandığı kanallarda sık sık takip edilmektedir. Özellikle farklı formül ve çözümlerin bulunduğu videolar diğer eğitici videolar arasından sıyrılabilmektedir.

Yemek Tarifleri

Youtube Yemek Tarifi

Yemek tariflerinin sunulduğu kanalları hem erkekler hem de kadınlar yakından takip etmektedir. Farklı lezzetlerin bulunduğu yemek tariflerini kişiler sık sık denemektedir.

Seyahat Videoları

Youtube Seyehat Videosu

Yeni bir yere seyahat edemiyorsanız seyahat videosu izleyin mantığı ile hareket edildiği için seyahat videoları fazlasıyla ilgi çekmektedir. Youtube’da günümüzde pek çok farklı seyahat kanalı bulunsa da farklı konseptlerde seyahat videoları yayınlayarak para kazanabilmek mümkündür.

Eğer Youtube’dan nasıl para kazanılır merak ediyorsanız YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır? yazımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply
  1. Bende youtubedan para kazanmak istiyorum ama ne videosu yapmalıyım karar veremedim

  2. Youtube den para kazanmak için kesinlikle sevdiğiniz bir konu üzerinde durun. Yoksa sıkılır bırakırsınız.

  3. en iyi youtube fikirleri çocuklar için eğlenceli oyun videoları yapmaktır

  4. youtube kanal fikirleri içinde tam olarak ne seçmeliyim karsız kaldım yemekte iyiyim burdan başlasam iyi olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ev Hanımlarının Evden Ek Gelir Elde Edebileceği İşler

mesai sonrası ek iş

Akşamları Yapılabilecek Ek İşler