in ,

Para Kazanma İçin Evdeki Fazla Eşyaları Satmak

evdeki fazla eşyaları satma

Bir çoğumuzun ortak sorunudur aslında evdeki ıvır zıvır dediğimiz fazlalıklar. Atmaya bir türlü kıyamadığımız ama işimize de yaramayan eşyalar, aletler, oyuncaklar ve daha bir çokları. Zamanla birikir birikir ve işin içinde çıkılmaz bir hale gelir. Atmaya kıyamıyorum ama atsan atılmaz satsan satılmaz diye düşünmeyin. Atılmaz, ama satılır. Zamanında spor yapamaya heveslendiniz, o hevesle bir çok spor aleti, spor malzemesi aldınız. Mutfakta kızartma kokusundan rahatsız oldunuz fritöz aldınız ama tavadaki lezzeti yakalayamadınız. Çocuğunuz için, çoçuğunuzdan fazla siz oyuncakalara özendiniz ve evi oyuncak mağazasına çevirdiniz. Göz açıp kapatıncaya kadar çocuğunuz büyüdü ve oyuncaklardan sıkıldı. Evde fazlalık olan ne olursa olsun onun kesinlikle satılabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Evdeki fazla eşyaları satmak size para kazandıracaktır. Evdeki fazla eşyaları satmak için hangi siteleri ve uygulamaları kullanabileceğinize de yazımızın devamında değineceğiz.

Kullanmadığım Evdeki Eşyaları Nasıl Satabilirim

Oyunlar, kasetler, cdler beğenmediğiniz veya değiştirmek istediğiniz mobilyalar ve aklınıza gelebilecek hemen hemen herşey satılabilir. Sizin gözünüzde hiçbir değeri olmayan atmayı düşündüğünüz şeyler bile bir başkası için önemli ve değerli olabilmektedir. Zaman zaman sadece paraya ihtiyacınız olduğu için ve olmasada olur diyebileceğiniz evdeki fazla eşyaları satmak isteyebilirsiniz. insanların aklına ilk seçenek olarak her zaman spotçular 2. el eşya alım satım yapan dükkanlar gelir. Bu dükkanlar daha çok mobilya ve beyaz eşya tütü eşyalar alırlar ama çok düşük bir bedeller sunarlar. Ürünleri değerinde satmak için ise direk kullanıcıya ulaşmak gerekir. İşte bu noktada evdeki fazla eşyalardan kurtulmak için internet sitelerine ve uygulamalarını kullanacağız.

İkinci El Eşya Satma Siteleri

İkinci el eşyalarınızı satmak için kullanabileceğiniz farklı alternatif ikinci el eşya satma siteleri mevcut. Bunlardan bazıları hemen hemen herkesin bildiği 2.el eşya satış siteleridir. En çok kullanılan ikinci el eşya satış sitelerinden birincisi sahibinden.com dur. Aklınıza gelebilecek tüm ürünler için iğneden otomobillere kadar onlarca kategoride çok rahat bir şekilde ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Bir diğer alternatifimiz Gittigidiyor. Burada da aynı şekilde birçok mevcut kategoride ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Sosyal medyayı da unutmamak gerekir. Artık bir çok insan sosyal medyadan satış yapmaktadır. İster İnstagram’dan ister Facebook’tan ürünlerinizi paylaşabilirsiniz.

İkinci El Eşya Satma Uygulamaları

evdeki fazla eşyaları satmak için letgo uygulaması

Letgo dolap gibi kullanıcısı yoğun olan uygulamaları . el ürünleriniz satışını yapmak için kullanabilirsiniz. ikinci el eşyalarınızı satmak için bu uygulamaları kullanırken bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı konular mevcut. Satışı gerçekleştirebilmek ve iyi yorumlar alabilmeniz için ürünlerin birden fazla detaylı fotoğraflarını eklemeniz gerekmektedir. Varsa ürünlerle ilgili kusurları mutlaka belirtin. Bunu yapmak hem alıcı için hemde sizin için önemlidir. Alıcıların sizin hakkınızda yapacağı yorum ve değerlendirmeler diğer satışlar için alıcılara referans olacaktır. Kimse kötü yorum ve değerlendirme almış güven sorunu oluşturmuş kişilerden alışveriş yapmak istemez.

İkinci El Eşyamın Fiyatını Nasıl Belirlerim

Öncelikle spotçuya yapacağınız satış için böyle bir alternatifiniz bulunmuyor. Bir yerde ne fiyat verirse kabul edersiniz veya etmezsiniz durumu olacaktır. Doğrudan kullanıcıya ürününüzü satmak için fiyatınızı nasıl belirleyebilirsiniz bu konudan bahsedelim. Eşyalarınızı intenet siteleri, sosyal medya veya uygulamalardan satmak için öncelikle durumunu değerlendirin. Eğer satacağınız eşyada deforme kırık yoksa bu sizin için avantaj olacaktır. Öncelikle eşyanın sıfır fiyatını araştırın. Eşdeğer ürünlerle kıyaslayın. Satış yapmak istediğiniz sitede ve farklı sitelerde uygulamalarda aynı veya benzer ürünü satanların fiyatlarını inceleyin. Aynı ürünü veya benzerini satan kişilerin ürünlerinin durumunu incelemekte fayda var. Yıpranmış kırık veya sorunu olan ürünlere verilmiş fiyat ile sizin satacağınız ürünün durumuna göre fiyatı belirlemeniz gerekecektir. Bu satış platformlarında neredeyse tüm alıcılar pazarlık yapamaktadır. Pazarlık payınıda düşünerek fiyatınızı belirleyebilirsiniz.

internetten para kazanma ile ilgili geniş çaplı konumuz için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nişan Tepsisi Süsleme Düğün Aksesuarları Yaparak Para Kazanma

Evden Yemek Satma işi Yaparak Para Kazanma