in

Para Kazandıran Uygulamalar – Android ve IOS

para kazandıran uygulamalar

Bugün neredeyse herkesin gündelik olarak çok yüksek oranda vakit harcadığı akıllı telefonlar aslında birer gelir kaynağı elde etme mekanizması olarak da kullanılabilir. Çünkü ister Android işletim sistemine sahip olsun ister IOS işletim sistemine sahip olsun tüm telefonlarda mobil uygulama konusunda binlerce seçenek yer almaktadır. Bu seçenekler arasında para kazandıran uygulamalar her zaman ön plana çıkmaktadır.

Telefon kullanıcıları tarafından her zaman detaylı bir şekilde araştırmalar gerçekleştirilerek para kazandıran uygulamalar bulunmaya çalışmaktadır. Bu konuda bazı uygulamalar net bir şekilde kazanç sağladıklarını iddia etseler dahi bazı uygulamalar gerçek para kazandıran uygulamalar arasında bulunmaktadır. Zira bazı uygulamalar sayesinde Google Play kredileri veya Apple Store kredileri elde edilirken, uygulamalarda hediye kuponları veya kripto para gibi kazançlar sunulmaktadır.

Bahsedilen tüm bu çerçeve kapsamında para kazandıran uygulamalar açısından doğru bir liste üzerinden uygulamalar tercih edilebilir. Bu noktada Android ve IOS cihazlar için özellikle 2019 yılında seçebileceğiniz gerçek para kazandıran uygulamalar gözden geçirilebilir. 

1-Bounty

para kazandıran uygulamalar

Bu uygulama Türkçe bir uygulama olması ile birlikte size belirli görevler vererek, bu görevleri yerine getirmenizi talep etmektedir. Belirtilen bu görevleri yerine getirdiğinizde ödeme şansı elde edilmektedir. Talep edilen görevler arasında ise anket çalışmaları, uygulamaları test etme veya gizli müşteri olma gibi alternatifler yer almaktadır. 

Uygulama test etme veya anket çalışmaları telefon üzerinden direkt yapılan görevler sağlamaktadır. Ancak gizli müşteri olmak saha alanında çalışma gerektiren biraz daha zor görevler arasında yer almaktadır. Bu kapsamda uygulama içerisinde sunulan harita üzerinde bulunan görevleri takip ederek yerine getirebilir ve kazanç elde edebilirsiniz. 

Kullanıcılar bazen gündelik hayatta şehir içerisinde dolaşarak veya bisiklet ile bu görevlere ulaşarak, para kazandıran uygulamalar sayesinde önemli gelirler elde etmektedir. 

Uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

2-Ebates

Hem Android hem IOS platformlarında kullanılabilen bu uygulama, kolaylıkla marketlerden indirilerek telefona yüklenebilir. Uygulama çerçevesi içerisinde katılım sağlayan 2 bine yakın perakendeci firma yer almaktadır. Bu perakende satış yapan firmalar üzerinden online alışveriş gerçekleştirdiğinizde, %40 oranı ile gerçek para kazanma imkanınız yer almaktadır. Hatta bu uygulamalara arkadaşlarınızı yönlendirmeniz açısından iki arkadaşınızı yönlendirdiğinizde, 50 dolar civarı bir kazanç elde edebilirsiniz. 

Uygulama kapsamında ödemelerinizi 3 ay içerisinde belirli periyotlar ile alırsınız. Bu ödemeler size çek olarak veya PayPal üzerinden gerçekleştirilir. Alternatif olarak kazandığınız parayı bir organizasyon, bir aile ve veya bir yardım kuruluşuna aktarma şansınız bulunmaktadır. 

Uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

3-Money App

para kazandıran uygulamalar

Her iki akıllı telefon platformunda da gerçek para kazandıran uygulamalar arasında bulunan Money App uygulaması, aslında bir pazar araştırması uygulaması olarak kullanılmaktadır. Bu uygulama üzerinden kazanç elde edebilmeniz için belirli görevleri yerine getirmeniz gerekir. Size sunulan görevler arasında belirli oyunları oynama, mağazalarda sunulan ürünleri inceleme, deneme sürümlerinde inceleme yapma, hizmet test uygulamaları sağlama veya fikirler belirtme gibi noktalar bulunmaktadır. Uygulama tarafından sunulan görevleri başarılı şekilde yerine getirdiğinizde, pratik olarak kazanç elde edebilirsiniz. 

Uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

  • İos için Money App indir
  • Android için Money App indir

4-Slidejoy

Bu mobil uygulama özellikle Android cihaz üzerinde kullanılabilen bir uygulama olmak ile birlikte aylık 15 dolara kadar ulaşan bir kazanç elde etmenizi sağlamaktadır. Uygulama gereği kullandığınız Android cihazın ekran kilidine reklam koyulmaktadır. Bu kapsamda siz telefonunuzu her kontrol ettiğinizde, reklamlar sayesinde çıkan bir promosyon görebilirsiniz. Uygulama, para kazandıran uygulamalar çerçevesinde size görev olarak bu reklamlara tıklama görevi vermektedir. Yani gün içerisinde ara sıra bu reklamları kontrol etmeniz para kazanmanızı sağlayacaktır. 

Uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

5-Gigwalk

para kazandıran uygulamalar

Bugün ABD ve Kanada gibi ülkelerin çok büyük bir kısmında popüler olarak kullanılan bu uygulama, çok basit ve eğlenceli bir kullanış sağlıyor. Uygulamayı cihazınıza kurduktan sonra öncelikle bir üyelik açıyorsunuz. Üyelik ile giriş gerçekleştirdikten sonra da bulunduğunuz civarda veya yakın noktalarında bulunan ufak tefek görevler görüyorsunuz. Bu görevleri yerine getirdikten sonra sadece tek bir kişi üzerinden dahi 200 dolar gibi bir gelir elde edebiliyorsunuz. 

Belirtilen bu görevleri gerçekleştirdiğinizde, elde edeceğiniz kazanç daha önceden belirleniyor. Yapılacak görevler arasında ise bir sokak tabelasının resmini çekmek veya bir restoranda bulunan menünün resmini çekmek gibi çok basit işler yer alıyor. Bugün IOS tabanlı cihazlarda kullanıcı sağlayan bu sistem, çok yakın süreçte Android sistemler için de kullanılır hale gelebilecektir. 

Uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

6-Swagbucks

Dünya üzerinde 15 milyon üstünde indirme alan bu uygulama, pratik bir şekilde kayıt olarak profil sağlamanız sonrasında kullanılabiliyor. Uygulama içerisinde size sunulan görevler arasında belirli testleri çözmek, web sitelerini incelemek, video izlemek, anketlere katılmak ve uygulamalar indirmek yer alıyor. Bu sayede para kazandıran uygulamalar arasında bulunan Swagbucks, bugüne kadar 400 milyon dolar civarında ödeme yaptığını iddia ediyor.

Uygulama üzerinden elde edilen gelirler, Amazon alışverişleri veya hediye çeki şeklinde temin edilebilir. Uygulama hem Apple Store hem de Google Play üzerinde yer alıyor. 

Uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

  • İos için Swagbucks indir
  • Android için Swagbucks indir

7-Pact

para kazandıran uygulamalar

Yine para kazandıran uygulamalar arasında en ilginç uygulamalardan biri olan Pact, temel olarak bir fitness ve sağlık uygulaması olarak kullanılıyor. Bu kapsamda kilo vermek isteyen bir kişi iseniz, bu uygulamayı telefonunuza Google Play üzerinden indirebilirsiniz. Sonrasında profil sayfanızı oluştururken ilk aşamada kilo ve boy bilgilerinizi giriyorsunuz. Bu sayede sizin için bir hedef belirleniyor. 

Sonrasında uygulamada gelir elde etmek açısından sizin için belirlenen bu hedeflere uymanız talep ediliyor. Bu kapsamda kullanıcılara yemek veya fitness işletmeleri üzerinden öneriler yapılıyor. Bu kapsamda da önerilen işletmelere giderek hizmet aldığınızda, GPS üzerinden yeriniz belirlendiğinde size ödeme gerçekleştiriliyor. Ayrıca bazen uygulama tarafından size belirli yemek tarifleri öneriliyor ve bu tarifleri hazırlayarak fotoğraflarını çekmeniz isteniyor. 

Uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

8-Airbnb

para kazandıran uygulamalar

Dünya genelinde birçok kullanıcıya sahip olan bu uygulama, ülkemizde de son zamanlarda kullanılan bir uygulama halini almaya başladı. Bu mobil uygulama gerçek para kazandıran uygulamalar arasında yer almakla birlikte özellikle daha kapsamlı ve reel bir hizmet sunmanızı talep ediyor. Yani uygulama içerisinde evinizde bulunan bir odayı kiraya çıkartmanız ve müşteri beklemeniz talep ediliyor. Özellikle Türkiye’de turistik şehirlerde tercih edilebilecek bu uygulama ile bulunduğunuz şehre gelen ve konaklama talep eden kişiler sizin ile irtibata geçiyor ve sunduğunuz fiyat ile karşılıklı anlaşma sağlayarak konaklama hizmeti sağlıyor. 

Uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

9-Letgo

para kazandıran uygulamalar

Letgo uygulaması aslında neredeyse herkes tarafından bilinen ve bu konuda net şekilde para kazandıran uygulamalar arasında bulunan bir mobil sistem oluşturuyor. Bugün Android veya IOS cihazların neredeyse tümünde bulunan bu uygulama ikinci el eşya alım satım işlemleri için pratik bir hizmet oluşturuyor. 

Letgo uygulamasını diğer alım satım uygulamalarına göre çok daha pratik bir yönü bulunması daha fazla kazanç elde etmenize yardımcı oluyor. Her gün yaklaşık on binlerce kişinin alışveriş gerçekleştirdiği uygulamada bir fön makinesi veya duvar rafı gibi tüm ürünleri satışa çıkarabiliyorsunuz. Halihazırda Türkiye’de çok yüksek bir kullanım oranı sağlayan bu uygulama sayesinde özellikle yerel olarak bölgenizde çok daha kolay satış yapılabiliyor. 

Uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

10-Money Machine

Pratik bir şekilde gerçek para kazandıran uygulamalar arasında bulunan Money Machine klasik bir uygulama tarzı ile kolaylıkla kullanılır. Yine telefonunuza yüklediğiniz bu uygulama üzerinde de belirli uygulamaları indirmeniz ve denemeniz ya da video izlemeniz talep ediliyor. Her gün güncel olarak sunulan bu teklifleri değerlendirdiğinizde, belirli bir miktarda para kazanarak PayPal üzerinden çekim gerçekleştirebilir veya alışveriş puanları elde edebilirsiniz. Ayrıca uygulamayı Android sistemi üzerinde arkadaşlarınıza ulaştırıp, referans puanları kazanabilirsiniz. 

11-Artıway

para kazandıran uygulamalar

Aslında internet üzerinden alışveriş gerçekleştirerek kullanılabilecek birçok farklı uygulama günümüzde çok popüler olarak tanınsa da bu konuda çok fazla bilinmeyen uygulamalar da bulunuyor. Örneğin Artiway uygulaması internet alışverişleri gerçekleştirmek ve kazanç sağlamak için kullanılabilecek bir Türkçe uygulamadır. 

Uygulama günümüzde bilinen neredeyse bütün ticaret siteleri ile anlaşmaya sahip olmasıyla ön plana çıkıyor. Aslında bu uygulamayı kullandığınızda, internet üzerinden alışveriş gerçekleştiriyorsunuz ve para harcıyorsunuz. Ancak para kazandıran uygulamalar arasında bu uygulamanın avantajı, yaptığınız her alışveriş sonrasında hesabınızda para biriktirmesi oluyor. Yani bu kapsamda kazandıran bir uygulama gibi görünmese de her alışveriş sonrasında kredi kartı kullanımında bonus elde edilmesi gibi bonus miktarlarda nakit para dahi alınabiliyor. 

Uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

12-Bookscouter

para kazandıran uygulamalar

İnternet üzerinde alım satım işlemleri ile birlikte gerçek para kazandıran uygulamalar arasında bir kitap platformu olarak da bu uygulama ön plana çıkmaktadır. Hem Android cihazlarda hem de IOS cihazlarda bilinen en etkin kitap alım satım platformlarından birini oluşturmaktadır. Aslında uygulama bilinen en iyi kitap sitelerindeki fiyatları kolay bir şekilde öğrenmenize yardımcı oluyor. Almak veya satmak istediğiniz bir kitabın barkodunu bu uygulamaya okuttuktan sonra kitabın popüler sitelerdeki fiyatı size bir liste halinde sunmaktadır. 

Uygulamanın kapsamına uygun bir şekilde sizde barkod numarası tarama ile birlikte karşılaştırma gerçekleştirebilir ve kitabınız için fiyat belirleyebilirsiniz. Sahip olduğunuz bu kitap için bir fiyat tespit ederek size en yüksek fiyat sunan alıcıyı seçip ücretsiz olarak kitabı gönderebilirsiniz. Bu sayede kitap satışı ile birlikte kazanç elde edebilirsiniz. 

Uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

13-İconzoomer

Gündelik hayatta karşılaştığınız birçok farklı noktada veya rutin olarak gerçekleştirdiğiniz işlerde fotoğraf çekmek sayesinde de para kazanmanız mümkündür. Bu konuda gerçek para kazandıran uygulamalar arasında yer alan İconzoomer uygulaması, birçok farklı noktadan fotoğraflar talep ediyor ve bu sayede size ödeme gerçekleştiriyor. 

Uygulama kapsamında örneğin doğa fotoğrafları çekmeniz, yemek yediğiniz veya gezdiğiniz yerlerin fotoğraflarını çekmeniz, sabah kahvaltısı, akşam yemeği, mevsim fotoğrafları veya manzara fotoğrafları çekmeniz talep edilebiliyor. Keyifli bir mobil kazanç uygulaması olarak fotoğraf çekme sayesinde para kazandıran bu sistem, size ödülünüzü PayPal üzerinden ödeme olarak yapıyor. PayPal hesapları Türkiye’de durdurulduğu için bu ödemeleri bir hediye çekine dönüştürebilir ve ücretsiz ürünlerde alışveriş yapabilirsiniz. Eğer isterseniz kazandığınız bu miktarları UNICEF bağışları için kullanabilirsiniz. 

14-Sweatcoin

İnsan hayatının gündelik olarak büyük bir kısmında bilinçli veya bilinçsiz olarak gerçekleştirilen aktivitelerden birini yürümek oluşturur. Ancak para kazandıran uygulamalar arasında yer alan Sweatcoin uygulaması sayesinde sadece yürüyerek gelir elde edebilirsiniz. Bu uygulama günlük oranda çok fazla yürüyen veya yürümek isteyen herkes için önerilebilir. 

Uygulamadan kazanç elde etmeniz için yapmanız gereken ilk iş bu uygulamayı Apple Store veya Google Play üzerinden indirmenizdir. İndirdiğiniz uygulamada profilinizi açtıktan sonra uygulama üzerinde de konumunuzu açmanız gerekir. Sonrasında yürümeye başlayarak kazanç elde edebilirsiniz. Uygulama kullanımı sırasında günlük olarak attığınız her 1000 adım karşılığında 1 adet Sweatcoin ödemesi kazanıyorsunuz. Kazandığınız bu kripto para birimlerini bir Amazon hediye kartı olarak, Nike hediye kartı olarak veya uygulama aboneliği gibi noktalara dönüştürerek rahatlıkla harcayabilirsiniz. 

Uygulamayı indirmek isterseniz aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Sizin için incelediğimiz 14 para kazandıran uygulamalardan dilediğinizi deneyebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz internetten para kazanma yolları adlı yazımızıda okuyabilirsiniz.

Leave a Reply
  1. gerçek para kazandıran uygulamalar aslında bir iş karşılığında kazandıran uygulamalardır. mesela airbnb odanı evi kiralama yapacağın uygulamadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kokulu Taş Yaparak Evden Para Kazanmak

para kazandıran oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar-Gerçek Para Kazandıran Oyunlar