in ,

Öğrencilerin Yapabileceği Part-Time İş Önerileri

Öğrenci part-time iş

Öğrenciler, okuldan önce ya da sonra yarı zamanlı olarak çalışıp gelir elde edebilmektedir. Özellikle ailelerine yük olmak istemeyen öğrencilerin kendilerine en uygun zaman diliminde buldukları iş imkanları ile kazanç elde eder. Part-time iş önerileri ile kendinize uygun yarı zamanlı işi bulabilirsiniz. Part-time çalışan öğrenciler kendine ve dersine zaman ayırırken aynı zamanda geçimini de sağlayabilir. Öğrencilerin çalışabileceği çeşitli işler mevcuttur. Öğrenciler bu işlerden kendilerine en uygun olanı seçmelidir. Peki, öğrencilerin çalışabileceği part-time iş önerileri nelerdir?

Kütüphane Görevlisi

Kütüphaneler genellikle okulların içinde bulunur. Dolayısıyla dersten önce ya da sonra kütüphane de çalışmak diğer yerlerde çalışmaya göre çok daha kolay olmaktadır. Kütüphanede çalışan öğrenciler ders çalışma konusunda da sıkıntı yaşamazlar. Kütüphanenin sessiz olması ve öğrenciler için ideal alanlar olması öğrenciler için oldukça iyidir.

Barista

Üniversite öğrencileri için en ideal çalışma mekanlarından birisi de kafelerdir. Kafelerde barista olarak çalışarak yüksek kazançlar elde etmek mümkündür. Özellikle kahve severler için en ideal meslek olan baristalık ile Starbucks gibi büyük ve zincir kafelerde de çalışabilmek mümkündür. Baristalık deneyim gerektiren bir meslek olsa da bazı yerler yetiştirmek üzere de barista aramaktadır. Kolay bulunabilir bir iş olması sebebiyle kafede çalışmak, bartistalık yapmak öğrencilerin en çok çalışmayı tercih ettiği işlerdendir.

Anketör

Öğrencilerin en çok yaptığı mesleklerden bir tanesi de anketörlüktür. Anketörlük bazen günde 1-2 saat bazen 4-5 saat olabilmektedir. Bu tamamen öğrencinin müsaitlik durumu ile ilgilidir. Dolayısıyla öğrenciyken az çalışıp çok kazanmak istiyorsanız anketörlük yapabilirsiniz. Kolay bulunabilir işlerden bir tanesi olan anketörlüğü de internetten kısa bir araştırma ile bulabilirsiniz.

Özel Ders Öğretmeni

İlkokul ve ortaokul öğrencilerine ders vererek de kazanç elde edebilmek mümkündür. Bunun için öğretmen olmanıza da gerek yok. Eğitim aldığınız bölüm üzerine öğrencilere ders verebilirsiniz. Üstelik özel dersler saat bazlı olduğu için yüksek gelir elde edebilirsiniz. Esnaf Camlarında duvarlarda, sizde sık sık üniversite öğrencisinden özel ders verilir yazısı görmüşsünüzdür. Sizde aynı şekilde bölümünüz ile alakalı bir ders ilanı vererek özel dersöğretmenliği yapabilirsiniz.

Garson

Öğrenciyken en sık çalışılan işlerden bir tanesi de garsonluktur. Kafe ve restoranlarda garson olarak çalışarak ek gelir edebilirsiniz. Özellikle okulunuza ya da yurdunuza yakın bölgelerde bulunan kafe ve restoranlarda rahatlıkla çalışabilirsiniz. Ayrıca düğün salonlarında da bu iş çok kolay bulunabilmektedir. Özellikle hafta sonları düğün yoğunluğu ile gündüz ve akşam olmak üzere günde iki ayrı düğünde garsonluk yaparak çok daha fazla kazanabilirsiniz.

Stand Görevlisi

Özellikle bayram öncesinde çikolata standları kurulmaktadır. Bu standlarda görevli olarak çalışarak para kazanabilirsiniz. Bunun dışında yılın çeşitli zamanlarında sucuk, kahve, şeker, peynir tadımı yaptırılmak üzere standlar kurulmaktadır. Bu standlarda da yarı zamanlı olarak çalışarak gelir elde edebilirsiniz. Özellikle büyük marketlerin içinde sıkça karşılaştığımız ürün tanıtım standlarında çalışmak hep zevkli hemde kazançlıdır.

Daha fazla iş önerileri için İş Fikirleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mesai sonrası ek iş

Akşamları Yapılabilecek Ek İşler

Para Kazanmak İçin İnternetten Ne Satılır?