in , ,

Nişan Tepsisi Süsleme Düğün Aksesuarları Yaparak Para Kazanma

Değişen konseptlerle birlikte düğünler, kız isteme, söz, nişan çeyiz paketleme, bohça paketleme nişan tepsisi süsleme yeni bir boyut kazandı. Eskiden kız istemede tuzlu kahve tepsiye konur ve karışmaması için büyük bir çaba sarf edilirdi. Düğünlerde düz kırmızı beyaz kurdela kullanılır, çeyizler kırmızı jelatin ile kaplanırdı. Söz yüzükleri sıradan bir makas gümüş tepsi ile sunulurdu. Günümüzde ise bunların yerini modernleşmiş süslü özel ürünler aldı. Sizde bu akımdan yararlanarak nişan tepsisi süsleme ve diğer aksesuarları yaparak para kazanabilirsiniz. İhtiyacınız olan biraz el becerisi ve basit bir kaç malzeme.

Düğün ve Özel Günler İçin Ne Tür Süsler Hazırlanabilir.

Özel günlerde kullanılabilecek para kazanabileceğiniz aksesuarlar:

  • Damat kahve fincanı süsleme
  • Söz nişan tepsisi süsleme
  • Ahşap ürünleri süsleme
  • Pleksi söz nişan tepsisi süsleme
  • Yüzük kutuları hazırlayıp süsleme
  • Gelin damat takı kurdelası süsleme
  • Gelin damat bohçası süsleme

Damat Kahve Fincanı Süsleme

Düz desensiz bir kahve fincanını akrilik boya ve fırça kullanarak dilediğiniz deseni yapabilirsiniz. Ayrıca müşterinizi isteğine özel istediğiniz yazıyıda yazabilirsiniz. Örneğin damat Ali’nin kahvesi yazarak yanına basit bir papyon, fincan tabağınada kalpler çizebilirsiniz. Müşterilerinize tercih sunmak için farklı modeller tasarlayıp örnek olarak göstermeniz iyi olacaktır.

Söz Nişan Tepsisi Süsleme

nişan tepsisi süleme modelleri

Sıradan bir makası kurdela, taş boncuk ile süsleyebilirsiniz. Sunum tepsisini istenilen malzemeye göre tasarlayabilirsiniz. Gümüş tepsiler tül, boncuk, kurdela, kuru çiçekler, yapay çiçekler gibi sayayabileceğimiz daha bir çok malzeme kullanılarak kaplanabilir.

Ahşap Ürünleri Süsleme

Ahşap ürünler en çok tercih edilenler arasında yer alır. Daha modern ve yenilikçi olduğu düşünülür. Bulabileceğiniz bir çok hazır ahşap malzemeden yapılmış veya kütük üzerine kurutulmuş çiçekler yapıştırılarak basit ama şık sunum hazırlayabilirsiniz.

Pleksi Söz Nişan Tepsileri Süsleme

nişan tepsisi süsleme

Daha gösterişli olan bu tepsiler parlaktır. Hazır olarak alacağınız pleksileri parıltılı taşlarla süsleyebilirsiniz.

Yüzük Kutuları Hazırlayıp Süsleme

Yüzük kutuları kullanacağınız tepsiye uygun olarak yapılmalıdır. Örneğin ahşap tepsiler için küçük kütükler, pleksi tepsiler için hazır pleksi yüzük kutuları kullanılabilir. Bu işi yaparken hayal dünyanıza kapılmanız farklı ve yenilikçi modeller için size yardım edecektir.

Gelin Damat Takı Kurdelası Süsleme

Gelin damat kurdelaları için kurdela uçlarına gelin damat isimlerinin baş harfi, kalpler ve süslemeler yapılabilir. Gelin kuşağı içinde yine taşlı, boncuklu, işlemeli süsler yapılabileceği gibi, hazır fistolardan da dikilebilir.

Gelin Damat Bohçası Süsleme

Eskiden kırmızı jelatinler, renkli toplu iğneler kurdela ve elyaflar ile süslenen yada el emeği dantellerle sarılan tercihe göre satenden hazırlanan bohçalar kullanılırdı. Yeni tercihler ise düz renkte tekerlekli çekçekli valizler. Damat bohçası için düz siyah veya lacivert renk tercih edilmektedir. Valizin üzeri tül ile hediye paketi haline getirilir. Üstüne kal, bıyık, papyon gibi tercihe göre aksesuarlar eklenir. Bazı modellere sadece keçe kumaş kullanılarak smokin görüntüsü verilir. Gelin için hazırlanan bohçalar daha gösterişlidir. Tüller, inciler, taşlar kullanılır. Gelinlik gibi görünen bir valiz bohça yapılır.

Yapmak istediğiniz tüm düğün özel gün aksesuarları için öncelikle size eşlik edecek olan hayal dünyanızdır.

Nişan Tepsisi Süsleme ve Aksesuar Modelleri Nereden Bulunur

Bu ürünleri bir yakınınızın anıdığınızın özel gününde mutlaka görmüşsünüzdür. Bunun haricinde çeyiz satan mağazalar, çeyiz ürünlerinin bulunduğu sokaklar gibi yerlerden ulaşmanız mümkündür. Örnek olarak modellerin fotoğraflarını çekebilir, üzerlerinde hayalinize ve zevkinize göre oynamalar yapabilirsiniz. Bir diğer alternatif ise internet. İnternet arama kutusunda damat kahve fincanı örnekleri, söz nişan tepsisi örnekleri, gelin damat takı kurdelası veya gelin damat bohça örnekleri gibi aramalar yaparak örnekler ulaşabilirsiniz. Bir çok sitede yapım aşamalarına ulaşabilirsiniz. Özellikle youtube’dan yapım videolarını izleyebilirsiniz.

Hangi Malzemeler Gerekli Olacak

Yapmayı tercih ettiğiniz ürüne göre değişkenlik gösteren malzemelere ihtiyacınız olacak. Ancak ana malzemeleriniz arasında süsleme ürünleri bulunmalıdır. Taşlar, boncuklar, kurdelalar, inciler, silikon tabancası, boncuk yapıştırıcılar, tüller keçe gibi malzemeler olmazsa olmazlarınız olacaktır.

Düğün Özel Gün Aksesuarlarını Nasıl Satabilirsiniz

İşten ziyade hobi olarak düşünebileceğiniz bu işi yapmak aslında çok keyifli. siz keyifle hobinizi yaparken bir yandan da para kazanmanın keyfini sürebilirsiniz. Peki bu ürünleri nerelerde satabilirsiniz. Her zamanki gibi özellikle yakın çevrenizi bilgilendirin ve ihtiyaç halinde size ulaşsınlar. Örnek olarak hazırlayacağınız farklı farklı modellerin fotoğraflarını çekerek bütün sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Gittigidiyor, sahibinden gibi sitelerde ilanlarınız oluşturun. Ayrıca Letgo ve dolap gibi uygulamalarıda kullanarak ürünkerinizi yayınlayıp çok daha kolay bir şekilde müşterilere ulaşarak satış yapabilirsiniz.

Daha fazla evden iş yapma fikirleri için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

internetten bebek ürünleri satışı

İnternetten Bebek Ürünleri Satışı Yaparak Para Kazanma

evdeki fazla eşyaları satma

Para Kazanma İçin Evdeki Fazla Eşyaları Satmak