in , ,

Merdiven Temizliği Yaparak Para Kazanma

merdiven temizliği

Günümüzde artan işsizlik, geçim sıkıntısı ve bunun yanında kişisel sağlık, aile durumu çocuk bakma, hasta bakma, yaşlı bakma gibi evden kaynaklanan zaman sıkıntısı nedeni ile iş bulmak bir hayli zor olmaktadır. Birçok insan iş bulamamakla birlikte çalıştığı işte gerek iş veren gerekse maaş tatminsizliği nedeni ile verimsiz ve mutsuz olur. Bazen tahsil durumu o kadar ön planda olur ki iş bulmak dahada zorlaşır. Başınızda patron olmadan belirlediğiniz saatlerde, belirlediğiniz günlerde iş sahibi olabileceğiniz, çocuklarınızdan ev işlerinizden ve diğer sorumluluklarınızdan uzak kalmadan yapabileceğiniz işlerde mevcut. Bu işlerden biride merdiven temizliği yaparak para kazanma işidir. Birçok insan tüm hafta çalışıp kalan zamanlar için ek iş aramaktadır. Merdiven temizliği yaparak para kazanma ek iş olarak yapılabileceği gibi tüm işinizde olabilir.

Merdiven temizliği işi günümüzde yapılabilecek iş olanakları arasında iyi bir seçimdir. Üstelik çalışma günlerini ve saatlerini kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

İlk işinizi aldıktan sonra iş bulmanız daha da kolaylaşacaktır. Neden mi? Gittiğiniz binadaki dairelerde sizi bu işi yapacak birini arayan arkadaş, akraba eş dost çevresine yönlendirecektir. Aslında bu iş zincirleme devam etmekte. Bunun yanında yaptığınız işten memnun olan güvenini kazandığınız kişiler ev temizliği içinde talepte bulunabilirler. Ev temizliği adı altında işleri ayırabilirsiniz de. Sadece süpürüp toz alma, haftanın belirli günleri sadece ütü yapma işi, bazende sadece cam silme işi gibi işlerde alternatif olarak değerlendirilebilir. Yeni bir İişe başladığınızda işinizin devamının gelmesi olası bir durumdur.

Merdiven Temizleme İşi Nasıl Bulunur

Merdiven temiziliği yaparak para kazanma işini bulmak için öncelikle yakın çevrenizi araştırmak önceliğiniz olmalıdır. Çünkü bu iş genelde önce tanıdıklara verilmektedir. Çevredeki komşu binalarınızı araştırarak öncelikle bu işi yapacağınızı duyurmalısınız. İnsanların ihtiyacı olduğunda akıllarına gelmelisiniz. Merdiven temizliği işi yapan kişilerle de konuşabilirsiniz. Evet Çekinmeyin ve sorun. Çünkü yetişemeyecek kadar dolu olan kişiler çıkan başka bir binayı size önerebilirler.

En çok işe yarayacak yöntemlerden biride yakın çevrenizdeki binaları ziyaret ederek merdiven temizliği yapabileceğinizi belirtmektir. Neden derseniz temizlikten memnun olmayan ancak günümüzün şehir yaşantısındaki iletişimsizlikten kaynaklanan adeta kapı komşuların bile bir birini tanımadığı bu zamanlarda yeni birini bulmak inanın ki zor. Bu nedenle binaları gezerek bu işi yapabileceğinizi bina yöneticisine, posta kutusuna yada bina kapısına bırakacağınız not ve telefon numarası ile ilk adımı atabilirsiniz.

Merdiven Temizliği Ne Kadar Kazandırır

Son zamanlarda İstanbul gibi büyük şehirlerde merdiven silme fiyatları haftada 1 gün 20 TL ortala olarak başlamaktadır. Binadaki daire sayısı silinecek alanın büyüklüğü ve haftada kaç gün silineceği gibi durumlara göre fiyat değişmektedir. Örneğin bir çok bina haftada 2 gün temizlik istemektedir 2 gün fiyatıda daire başı 30 TL dir. Bir binada oratalama 10 daire olduğunu ve hafta 2 gün temizlik istediğini düşünürsek bir binadaki aylık kazanç 300 TL olmaktadır. Günde 1 saat hafta 2 saat ayırarak sadece 1 binadan 300 TL kazanabilirsiniz. Çevrenizi genişletip bina sayınızı 10 a çıkararak ayda 3000 TL yi çok rahat kazanabilirsiniz. Üstelik sadece 4 gün ve sadece yarım gün çalışarak bu parayı kazanabilirsiniz ve diğer bütün sorumluluklarınıza zaman ayırabilirsiniz.

Para kazanma konusunda ve evden yapılabilecek işler için tıklayınız.

Leave a Reply
  1. İstanbul’da merdiven temizliği hizmeti yapan bir firma olarak bu işi yapmak oldukça zor oldupunu söylüe bilirim. Bunun en büyük nedeni memnuniyetsizliktir. İnsanları mutlu etmek ve memnun etmek oldukça zor. Ancak işini severek yapan ve her binayı değildi mantıklı tutarlı rakamlarla anlaştığı binalar ile devam edenler için tavsiye ediyorum bu işi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ergonomik Tasarımlar – Ergonomi Nedir

amigurumi bebek yapımı

Amigurumi Bebek Yapımı İle Para Kazanma