in ,

Kokulu Taş Yaparak Evden Para Kazanmak

Kokulu taş alçıya benzeyen taş tozu ile içine katılan esanslar ile ve kokulu taş kalıpları ile yapılan dekoratif hediyelik ürünlerdir. Kokulu taş ev hanımlarına evden para kazanmak için yeni fırsat sunmaktadır. Ev hanımları evden çalışarak para kazanmak veya ek gelir elde etmek için kokulu taş panoları yapmaktadır. Hatta bu konuda kendini geliştiren ev hanımları ek gelir dışında bir maaşa eş değer para kazanmaktadır. Kokulu taşlardan yapılan magnetler, panolar, anahtarlıklar, mutfak ve salon dekorasyon ürünleri yapanlar için eğlenceli bir hobi olmaktadır. Ev hanımları hobi olarak başladıkları bu işten düşük maliyet ile yüksek kar elde etmektedir. Ortalama 75 TL ile 200 TL arasında satılan bu ürünlerden ayda satış hacmine bağlı olarak ortalama 3000 TL ye kadar kar elde etmek mümkün olabiliyor. Tabi kitlesini geliştirenler için bu rakam çok daha yukarılara çıkabilmektedir. Evden para kazanmak isteyen özellikle ev hanımları tüm detaylarıyla anlattığımız kokulu taştan para kazanma içeriğimizden bilgi sahibi olabilirler. Hadi gelin tüm detaylara birlikte bakalım.

evden para kazanmak

Kokulu Taş Nerelerde Kullanılır

Kokulu taş bebek doğumlarında, mevlütlerde, doğum günlerinde, kına, nişan ve düğün gibi özel günlerde magnet olarak veya kutu içerisinde dağıtılır. Bebek odasında isimli pano olarak, ev dekorasyonu olarak mutfakta, salonda, antrede dekoratif pano, anahtarlık ve çiçek olarak kullanılır. Ofislerde ve çeşitli meslek gruplarında masa üzeri isimlik olarak kullanılmaktadır.

evden para kazanmak

Kokulu Taş Malzemeleri Nelerdir

Kokulu taştan para kazanmaya karar verdiniz. Öncelikle aşağıda belirttiğimiz kokulu taş malzemelerin tamamına ihtiyacınız olmayacaktır. Yapmak istediğiniz ürün grubuna göre bu malzemeleri belirleyebilirsiniz. Örneğin kokulu taş pano yapacaksanız mıknatıs ve kutulara ihtiyacınız olmayacağı gibi, magnet ürünler yapmak istediğinizdede ahşap panolara ve kutulara ihtiyacınız olmayacaktır.

evden para kazanmak

Kokulu taş malzemeleri :

 • Taş tozu ( Al.ıya benzer beyaz yada rekli taş tozları )
 • Taşlara kokuyu verecek çeşitli kokularda esanslar
 • Slikon kalıplar ( Kokulu taş için üretilen slikon kalıplar)
 • Karıştırma kabı ve çubuğu
 • Spatula ( kalıba döküldikten sonra yüzeyi düzeltmek için )
 • Akrilik boyalar
 • Çeşitli kalınlıkta boya fırçaları
 • Su
 • Ahşap Pano
 • Süleme malzemeleri
 • Slikon tabancası ve slikon çubukları
 • Yapıştırıcı
 • İsteğe bağlı pano için arka fonlar
 • Magnet (Mıknatıs)
 • Paketleme kutuları
evden para kazanmak

Kokulu Taş Malzemeleri Nereden Alınır

Kokulu taş malzemeleri İstanbul’da yaşayanlar için en kolay Eminönü’nde Mısır Çarşısı civarında tahtakalede ki dükkanlarda bulunur. Ancak gerek istanbul’da yaşayan gerek Türkiye’nin her yerinde yaşayanlar için internetten rahatlıkla sipariş vereceğiniz siteler mevcuttur. Bu siteleri google’da aratarak kolayca bulabilirsiniz. İnternet sitelerinde kokulu taş tozu, kokulu taş pano, magnet, süsleme malzemelerini ve slikon kalıplarını bulabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz tek, dilerseniz farklı mağazalardan ürünleri alarak adresinize kadar getirtebilirsiniz.

Kokulu Taş Nasıl Yapılır

Öncelikle temiz ve kuru bir kap ile birlikte karıştırma çubuğuna ihtiyacınız olacak. Bir çok yerde gram ile ölçü verilmektedir. Ev hanımları gram yerine bardak, kaşık ve kase kullanmaktadır. Bizde kolaylık olması için bardak ile ölçülerimizi vereceğiz. Üç su bardağı taş tozunu kaba boşaltın. Bir su bardağı suyu da yavaşça ekleyerek aynı andan karıştırın. Bu aşamada kokulu taşın ana karakteri olan esansı da ekleyin. Karışımınız akışkan bir kıvamda olacaktır. Hazırlanan bu karışımı kalıplarımıza dökeceğiz. Dikkat etmeniz gereken bazı kalıplarda ince ve derin yerlerdeki boşluklara karışımın tamamen ulaşabilmesidir. Bu aşamada ince bir çubukla veya kürdan ile karışımı bu bölgelere yedirebilirsiniz. Buradaki kilit nokta karışım çok hızlı donmaktadır. Bu nedenle pratik ve hızlı bir şekilde kalıplara boşaltmanız gerekmektedir. Başlamadan önce hazırlığınızı yaparak kalıpları yanınızda hazır bulundurmanız gerekmektedir.

Para Kazanmak İçin Kokulu Taş Nerede ve Nasıl Satılır

Her şeyi hazırladınız sıra geldi bu ürünleri satarak internetten para kazanmak ve emeğinizin karşılığını almaya. Bu aşamada sosyal medyanın gücünü kullanabilirsiniz. Muhtemelen sizde farketmişsinizdir. Çoğu kişi İnstagramdan ve facebook hesaplarından el emeği ürünlerini satmaktadır. Sizde bu mecraları kullanarak ürünlerinizi satabilirsiniz. Facebook ve instagram takipçilerinizden başlayarak ürünlerinizi satışa sunabilirsiniz. Düzenli bir şekilde hesaplarınızdan ürünlerinizi paylaşmalısınız. Ürünlerinizin fotoğraflarının net olmasına dikkat etmelisiniz. Sizi takip eden mevcut tanıdıklarınız dışındaki kişilere erişmeniz için dikkat etmeniz gereken bir kaç konu var. Öncelikle paylaşımlarınızın içine arama yapan kişilerin ürünlerinizi bulamaları için farklı farklı hashtagler eklemelisiniz. Örneğin #kokulutaş, #kokulutaşpano gibi. Sizi tanıyan yakın çevrenizin paylaşımlarınızı beğenmelerini ve onlarında kendi hesaplarında paylaşmalarını isteyebilirsiniz. Böylece çok daha fazla bir kitleye ulaşabilirsiniz. Size gelecek mesajlarada hızlı bir şeklide cevap vermeniz çok önemlidir. Müşterilerinizi özel istekleri olabilir. Örneğin isim yazdırma veya renk tercihi gibi. Bu istekleri dikkate alarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşinde Başarılı Olmak İçin Gereken Özellikler

para kazandıran uygulamalar

Para Kazandıran Uygulamalar – Android ve IOS