in

İnternetten Para Kazanma Yolları : En İyi 40 Yöntem

İnternetten para kazanma artık çok daha basit. İnternetten para kazanmanın yüzlerce farklı yolu var. Biz size kanıtlanmış garanti 40 internetten para kazanma kesin yöntemini açıklayacağız. Bu 40 farklı yöntemden sizde kendinize uygun olan işi bulabilirsiniz. Aşağıda garanti yöntemleri ve bu yöntemleri nasıl kullanabileceğinizi anlatan detaylı açıklamaları bulabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yöntemleri :

 1. Blog Yazarak
 2. Youtube
 3. Site Kurarak
 4. İnstagram
 5. Dropshipping
 6. E-kitap
 7. Anket Doldurmak
 8. Google Reklamları
 9. Tema ve Eklenti Kodlamak
 10. Domain Alım Satımı
 11. Niş Bir Blog Açmak
 12. Udemy
 13. Upwork
 14. Backlink Satışı Yapmak
 15. Fiverr
 16. Viator
 17. Makale Yazmak
 18. Fotoğraf Satmak
 19. Stock Music ve Stock Video
 20. Kendi Sitenizi Kurun
 21. Airbnb
 22. Amazon Mechanical Turk
 23. Fiverr Ürünlerini Daha Pahalıya Satmak
 24. Satış Ortaklığı
 25. Oyun Skin Alım Satımı
 26. Çeviri Yapmak
 27. Freelancer
 28. Twentify
 29. Online Marketlerde Ürün Satımı
 30. Twitch
 31. Sadeceon
 32. Appen ve LionBridge
 33. Bionluk
 34. Uber
 35. Artıway
 36. İcerik.com
 37. Yandex Toloka
 38. Justanswer
 39. Seslendirme
 40. İcerikbulutu.com
Blog yaz para kazan

1.Blog Yazarak İnternetten Para Kazanma

Blog yazarak para kazanmak belki internetten para kazanmanın en iyi yöntemlerinden bir tanesidir. Blog yazarak ayda ne kadar para kazanırım diye soruyorsanız bu tamamen sizin çalışma prensiplerinize, hedeflerinize ve ne kadar çaba gösterdiğiniz bağlıdır. Çünkü günümüzde blog yazarak ayda 1.000 TL kazanan kişilerde 10.000 TL kazanan kişilerde bulunmaktadır. Blog yazarak para kazanmak için kendi bloğunuzu açabilir ya da internetteki çeşitli blog sitelerinde, web sitelerinde yazılar yazabilirsiniz. Kendi bloğunuzu açma riskine girmeden internetteki çeşitli siteler üzerinden blog yazmak için birkaç siteyi hayatınıza almanız gerekmektedir. Bunlar bionluk.com, içerik.com, icerikbulutu.com, makele.net gibi yazdığınız yazılar karşılığında para alabileceğiniz web siteleridir. Her sitenin işleyiş sistemi kendi içerisinde farklılık göstermektedir. Bu sitelere üye olarak kendinizi geliştirebilir ve yazdığınız her yazı için para kazanabilirsiniz.

Blog yazarak para kazanmanın bir diğer yöntemi olan kendi bloğunu kurma fikri aslında oldukça cazip. Ancak kendi bloğunuzu açtıktan sonra bloğunuzu yeterince doldurmalı ve biraz fazla çaba göstermelisiniz. Bloğu açar açmaz para akışı sağlanmasını beklemek yanlış olur. Bu nedenle kendi bloğunuzu açmak ve para kazanmak istiyorsanız sabırlı bir şekilde yazılarınızı yazmaya devam etmeli ve gereken kurallara uymalısınız.

internetten para kazanma

2.Youtube‘dan İnterneten Para Kazanma

İnternetin gelişmesi ve video pazarlamanın öneminin artması ile birlikte Youtuber adı verilen bir kavram ortaya çıkmıştır. Günümüzde en az TV ve sinema ünlüleri kadar popüleriteye sahip olan Youtuberlar, iyi kazançlar elde etmektedir. Ancak Youtube’da kanal açan ve izleyicilere çeşitli içerikler sunan pek çok Youtuber olduğu için Youtube ünlü olabilmek ve Youtube’dan ciddi paralar kazanabilmek için diğer Youtuber’lardan biraz farklılaşmanız gerekebilir. Youtube kullanıcısı olsam ben kendimi izler miydim sorusuna evet cevabını verebiliyor olmanız gerekmektedir. Youtube’da bir kanal oluşturup bu kanala çektiğiniz videoları yüklemeye başladıktan sonra izlenmelerinizin ve takipçilerinizin artmasını beklemelisiniz.

Youtube’da belirli bir izleyici kitlesine ulaştıktan sonra ne kadar yüksek miktarlarda paralar kazandığınızı görünce çok şaşıracaksınız. İnternetten para kazanma ve Youtube’da para kazanmanın en temel yolu izleyici kitlesini arttırmak ve yayınladığınız videoda hedef kitle doğrultusunda reklamların çıkmasını sağlamaktadır. Bu reklamlar Youtube’ın aldığı ve videoların aralarına serptiği reklamlar olabilir. Bunun dışında izlenmenizin yüksek olması durumunda çeşitli markalar videonuza sponsor olarak reklam verebilir. Örnek vermek gerekirse Youtube’da oldukça yüksek bir izlenme kitlesine sahip olan Emre Durmuş isimli Youtuber aslında bir gezgin. Gittiği çeşitli ülkelerde İngilizce konuşuyor. İngilizcesini ise Cambrie ile geliştirdiğini videolarının içine ekliyor. Burada Cambrie’nin Emre Durmuş’un videolarına reklam verdiğini görüyoruz.

internetten para kazanma

3.Site Kurarak Webde Para Kazanma

Günümüzün en popüler meslekleri arasında metin yazarlığı, web tasarımcı, grafik tasarımcı gibi dijital çağ ile ilgili meslekler bulunmaktadır. Özellikle internetten para kazanma konusunda istekli sayısının hızla arttığı göz önüne alındığında web tasarımcıların ne denli şanslı olduğunu ve yüksek miktarlarda para kazandığını anlayabilmek mümkündür. Blog, e-ticaret gibi yollardan para kazanmak isteyen kişilerin ilk yapması gereken şey şüphesiz ki bir web sitesi kurdurmak olacaktır. Bu nokta da web tasarımcıya ihtiyaç vardır. Bu doğrultuda eğer web tasarım ve yazılım bilginiz varsa web sitesi kurarak yüksek miktarlarda para kazanabilmeniz mümkündür.

Şahıslara ya da şirketlere kurduğunuz web siteleri ile para kazanmak için web tasarım ve yazılım konusunda eğitim alabilmeniz mümkündür. Hatta günümüzde herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan web sitesi kurabilmek dahi mümkün hale gelmiştir. İnternetten bir web sitesi nasıl kurulur diye araştırma yaparak kolayca web sitesi kurulumu ile ilgili bilgi edebilirsiniz. Bu araştırma sayesinde şirket sitesi, blog, e-ticaret sites, forum, emlak gibi birbirinden farklı özellikler sahip web sitesinin tasarım ve kurulum aşamalarını öğrenerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

internetten para kazanma

4.Instagram Kullanarak Para Kazanma

Instagram, şüphesiz ki günümüzde en fazla talep gören ve en fazla kullanıcısı bulunan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Bu nedenle yoğun bir şekilde ilgi gören bir platformdan internetten para kazanma yöntemlerinin ortaya çıkması ise oldukça doğal bir süreçtir. Tıpkı Youtuberlar gibi varlığını sürdüren Instagram ünlülerinin de var olduğunu söyleyebiliriz. İnfluencer olarak adlandırılan bir kişiler yüksek takipçili hesaplara ve instagramdaki kişileri yönlendirebilme gücüne sahip olan kişilerdir. Diyet sayfaları, spor sayfaları, ekonomi sayfaları, mizah sayfaları gibi işletme hesabı olarak açılan sayfaları yöneten kişiler instagram kullanıcılarını fazlasıyla etkilemektedir. Tıpkı youtube’da ki bu kişilerde hesaplarına reklam alarak instagramdan para kazanabilmektedir. Instagramdan para kazanmanın bir diğer yöntemi ise Instagramda açılan bir hesapta satış yapmaktadır.

Takı, kıyafet, ayakkabı, dekorasyon ürünleri gibi pek çok ürün Instagram butiği olarak adlandırılan hesaplarda satılabilmektedir. Tabi bu hesaplarında yüksek takipçiye sahip olması ve güvenilirlik düzeyinin yüksek olması gerekmektedir. Yaklaşık 4-5 ay açacağınız hesap üzerinden çalışmalara yaparak Instagramdan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu noktada sabırlı davranmanız çok önemlidir. Eğer sabırlı bir şekilde çalışmalarınıza devam ederseniz Instagram üzerinden ayda 5-10 belki de 15 bin lira kazanabilmeniz mümkün hale gelir.

5.DropShipping Yaparak İnternetten Para kazanmak

DropShipping, diğer internetten para kazanma yöntemlerine göre çok daha az bilinmektedir. En basit şekilde dropshipping aracılık olarak tanımlanabilmektedir. Pek çok kişi tarafından dropshipping ile para kazanmanın e-ticaret yöntemi ile para kazanmaktan çok daha kolay olduğunu düşünülmektedir. Fakat dropshipping ile para kazanmanın da kendine özel zorlukları bulunmaktadır. Dropshipping dünyada e-ticaret sitesi olarak satış yapan bir platformun ürünlerini yine dünyada e-ticaret hizmeti veren bir başka platformda satışa sunmak olarak açıklayabilmek mümkündür. Yani dropshipping ile satış yapan kişiler bir pazarda satılan ürünleri satın alır ve başka bir pazarda satar. Tabi burada en önemli nokta satışı ürünün temininden önce satın alınıyor olmasıdır. Ürünün sipariş verilmesi durumunda tedarik edilir ve müşteriye ulaştırılır.

Dropshippingin en önemli faydası herhangi bir riske ve maliyete sahip olmamasıdır. Oturduğunuz yerden ürün satış yaparak para kazanma fikri çok güzel değil mi? Tamamen zekaya ve yaratıcılığa dayalı olan dropshipping için emek harcayarak binlerce lira kazanabilmeniz mümkün. Dropshippingte dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise satışa sunacağınız ürünlerin en uygun fiyatlısını bulmaktır. Aksi takdirde ürünü sizin de yüksek fiyatlar ile satışa sunmanız gerekmektedir. Bu da ürünlerinizi kolay bir şekilde satabilmenizi engelleyebilir.

6.E-Kitap

E-kitap ile para kazanmak aslında sanıldığı kadar zor değildir. Kitap yazmak bana göre değil, kitap yazmak çok zor demeyin. Nasıl ki blog yazarak para kazanmak mümkünse e-kitap yazarak para kazanmakta oldukça mümkündür. Eğer hayal gücünüzün yüksek olduğunu düşünüyor ve yazmaktan zevk alıyorsanız e-kitap ile para kazanma yöntemine yönelebilirsiniz. Kendi yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü ortaya koyacağınız e-kitaplar yazarak para kazanmak için kolları sıvamaya hazır mısınız? Aslına bakarsanız e-kitap satışı için nasıl yazdığınızdan ziyade ne yazdığınızın önemi büyüktür. Örneğin bir yemek kitabı yazarak dahi yüksek miktarlarda paralar kazanabilirsiniz.

Tablet ve akıllı cihazların insan hayatında büyük öneme sahip olması ile birlikte talebin arttığı e-kitap normal kitaplara göre daha ucuz olduğu ve fiziki bir alan kaplamadığı için sık sık tercih edilmektedir. E-kitaplarınızı satışa sunmak için internette var olan çeşitli web sitelerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için internetten detaylı bir araştırma yaparak kendinize en uygun e-kitapları yazabilir ve satışa sunabilirsiniz. E-kitap satışında en önemli nokta ise kitabınızı doğru bir şekilde fiyatlandırmaktır. Kitap türüne ve kitabın içeriğine bağlı olarak 5 TL ve 100 TL arasında fiyatlandırma yapabilmek mümkündür. Bunun dışında kitabınızı doğru bir şekilde formatlamanız gerekmektedir. HTML ve MS Word formatlarında hazırlayabilirsiniz.

internetten para kazanma

7.Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket doldurarak para kazanmak internetten para kazanmanın en önemli yöntemlerinden bir tanesidir. Fiziki anketleri doldurarak anketörlük yapan kişilerin online versiyonu haline gelen internet üzerinden anket doldurmak oldukça yüksek miktarlarda para kazanmanızı sağlar. Anket doldurarak para kazanmak için yapmanız gereken anket doldurabileceğiniz web sitelerini belirlemektir. Ancak anket doldurarak para kazanmak bazı kişiler için sıkıcı gelebilmektedir. Çünkü devamlı aynı işi yapmak zorunda kalıyorsunuz. Bunun dışında sürekliliği olmayan bir iş gibi düşünülebilmektedir. Yani anket doldurmanın kişilere kişisel gelişim olarak bir faydası olup olmadığı ise tartışma konusudur. Anket doldurarak ek gelir elde etmek çok daha mantıklı bir iş olacaktır. Boş zamanlarınızda ekonominize katkı sağlamak için anket doldurabilirsiniz.

İnternet üzerinden anket doldurarak ayda yaklaşık 150-200 dolar kazanabilmek mümkündür. aylık 1000-2000 dolar gibi miktardan da söz edebilmek mümkündür. Ancak bu paranın kazanılabilmesi için ciddi bir emek ve zaman ayırılması gerekmektedir. Ayrıca bunun için bir siteye üye olduğunuz size verilen referans kodu ile çevrenizdekiler davet etmeniz ve bu davetiniz üzerine siteye üye olmaları gerekmektedir. Eğer bu referans kodu ile siteye üye olan kişiler olursa kazandığınız ücret artacaktır.

8.Google Reklamları

Google reklamları, internetten para kazanmak yöntemleri arasından en fazla tercih edilenlerden bir tanesidir. Ayrıca garanti ve güvenilir bir yöntemdir. Google reklamlarından para kazanma yöntemini gün içerisinde ziyaret ettiğiniz web sitelerin %90’ı uygulamakta ve ciddi miktarlarda para kazanmaktadır. Hatta pek çok web sitenin ana gelir kaynağı Google reklamlarından oluşmaktadır. Gelelim Google reklamları ile nasıl para kazanabileceğinize. Google reklamları ile para kazanabilmek için öncelikle bir web sitesine sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için seçtiğiniz alan adını kiralayarak kendi bloğunuzu kurabilirsiniz. Ancak bir web sitesi kurarak Google reklamlarından para kazanmaya başlamazsınız. Bunun için Google’ın gerektirdiği şartlar yerine getirmeniz ve bloğunuzu doldurmanız gerekmektedir. Google Adsense’nin gerektirdiği kuralları araştırıp web sitenizi bu kurallara uygun hale getirdikten sonra Google Adsense başvurusu yapmanız gerekmektedir. Google Adsense başvurunuzu inceledikten sonra reddedebilir. Reddetmesi, web sitenizin gerekli kurallara uygun olmadığını gösterir. Kabul edilmesi durumunda ise web sitenizin trafiğine göre web sitenizde reklamlar yayınlanmaya başlar ve reklamlara tık başı gelir elde edersiniz.

Google reklamlarından gelen geliri arttırmak için web sitenizin trafiğini arttırmalısınız. Bunun içinde kaliteli ve özgün içerikler hazırlayarak SEO’ya uygun olacak şekilde yani Google’ın seveceği şekilde yayınlamanız gerekmektedir. Google reklamları ile para kazanmaya başlamak için aceleci tavırlar sergilememelisiniz. Çünkü Google’ın eklediğiniz içerikleri indexlemesi ve kullanıcılara sunması bazen uzun sürebilmektedir. Bu da web sitenizin trafiğini yavaş yavaş arttırabileceğiniz anlamına gelmektedir. Google reklamlarından para kazanmak istiyorsanız sabırlı olmalı ve yılmadan içerik eklemeye devam etmelisiniz.

internetten para kazanma

9.Tema ve Eklenti Kodlayarak

İnternette para kazanmanın yollarından bir diğeri tema ve eklenti kodlamaktır. Tema, dünyada en çok talep gören site kurulum ve yönetim alt yapılarından biri olan wordpres için kodlanan hazır temaları ifade ederken eklenti ise wordpress alt yapısı için gerekli işlevleri yerine getiren ek paketleri ifade etmektedir. Örneğin bir e-ticaret sitesi kurmak istediğiniz satın alma, sepete ekleme gibi işlevleri yerine getirmesi için bir wordpress eklentisi yüklenmesi gerekmektedir. Web site tasarımı ve yazılımı ile ilgili gerekli teknik bilgiye sahip değilseniz tema ve eklenti kurarak siteler üzerinde para kazanabilmeniz mümkündür. Herhangi bir teknik bilgi gerektirmeden gerçekleştirilebilen tema ve eklenti sırasında kullanılabilecek farklı yöntemler bulunmaktadır.

Tema ve eklenti işinde ne kadar çok kazanç sağlayabileceğinizi günümüzde kurulan web sitelerinin çokluğundan anlayabilirsiniz. Her gün belki de binlerce yeni web sitesi kuruluyor ve bu web siteleri için tema, eklenti yüklenmesi gerekmektedir. Dolayısıyla herhangi bir teknik beceri gerektirmeden gerçekleştirilebilen bu yöntem ile yüksek miktarlarda kazanç elde edebilmek mümkün hale gelmiştir. Eğer siz de internetten para kazanmak istiyorsanız tema ve eklenti kodlayarak yüksek miktarlarda gelir elde etmek için hemen harekete geçebilirsiniz.

internetten para kazanma

10.Domain Alım Satım

Domain web sitelerinin alan adlarıdır. Google.com, yandex.com gibi isimler web sitelerinin domainlerini ifade etmektedir. Web sitesi kurmak isteyen kişilerin öncelikle bir domain almaları gerekmektedir. Ancak domain satın alınan değil kiralanan bir isimdir. Belirli bir süreliğine ve belirli bir ücret karşılığında kiralanan alan adlarının fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. ‘.com’, ‘.net’ gibi eklentilerin olduğu alan adları daha pahalı olabiliyorken ‘.xyz’, .’online’, ‘.club’ gibi eklentilerin bulunduğu alan adları daha ucuzdur. Bu fiyatlar 6 TL’den başlayıp 200 TL ve belki de daha fazlasına kadar gidebilmektedir. Domain alım satımı ile de oldukça yüksek miktarlarda kazançlar elde edebilmek mümkündür.

Domain alım satımı ile para kazanmanın pek çok farklı yolu vardır. Araştırmalarınız sonucunda bulduğunuz en ucuz domain firmalarından domain satın alarak daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Sedo isimli domain alım satım sitesinde domainleri satışa sunabilmek mümkündür. Bir diğer yöntem ise Godaddy aracılığı ile satın aldığınız domainleri açık arttırma usulü satışa sunabilirsiniz. Bunun dışında alanadları.com, natro alan adı parazarı gibi forumlar üzerinde de satın alınan alan adlarını satarak yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Bunların dışında hiçbir şey yapmadan da alan adınızı satabilirsiniz. Satın alırken verdiğiniz iletişim bilgilerinizde alan adınızı almak isteyen kişiler size ulaşabilir.

11.Niş Bir Blog Açarak İnternette Para Kazanmak

Yazının başında blog yazarak ne denli yüksek miktarlarda para kazanılabileceğinde bahsetmiştik. Kendinize niş bir konu belirleyerek Google’da üst sıralara yerleşebilmeniz mümkün. Bunun için öncelikle kendinize uygun niş bir blog konusu belirlemeniz gerekmektedir. Daha sonra kendiniz için belirlediğiniz bu niş blog konusuna uygun bir alan adı almanız gerekmektedir. Örneğin yalnızca gezi ile ilgili yazılar yazacağınız bir blog yazmak istiyorsanız ‘eniyigezirotaları.com’ gibi bir alan adı alabilirsiniz. Alan adını aldıktan sonra gezi konseptine uygun olacak şekilde bir web sitesi tasarımı yaparak web sitenizi kurmanız gerekmektedir. Web siteniz de Google SEO kurallarına uygun bir şekilde hazırlandıktan sonra gezi yazıları yazmaya başlayabilirsiniz. Burada en önemli noktalardan bir tanesi web sitesi sloganın da gezi ile ilgili bilgilendirici bir şekilde olmasıdır.

Kendiniz için belirlediğiniz niş blog konusuna uygun anahtar kelimeleri analiz ederek SEO uyumlu makaleler yazmaya başlamalı ve yayınlamalısınız. Makalenizi yayınlarken kullanacağınız resimlerinde belirlediğiniz blog konusu ile ilgili olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde Google aramalarında üst sıralara çıkmanız bir hayli zorlaşacaktır. İlgi alanınız ile ilgili yazılara yazarak para kazanmak için hareket geçin!

12.Udemy Eğitmeni Olarak Para Kazanmak

İnsanlara bilgi olduğunuz konular ile ilgili eğitim vererek para kazanmak ister misiniz? Cevabınız evet ise Udemy tam size göre. Bir uzaktan eğitim platformu olan Udemy, online video kurslar ile eğitmenlere para kazandırmaktadır. 2 Türk girişimcinin 2009 yılında açmış olduğu bir site olan Udemy hem bir şeyler öğrenmek isteyen kişiler için hem de bilgi birikimini karşısındaki kişiye aktarmak isteyen kişiler için hizmet veren bir eğitim sitesidir. Udemy ile kendi sektörünüzde ya da bilgileriniz ışığında video kursları yayınlayabilir ve para kazanabilirsiniz.

Udemy de bir eğitmen olabilmek için İngilizce bilmenize gerek yok. Site her ne kadar İngilizce olsa da dersleri Türkçe verebilmek mümkündür. Siteye üye olduktan sonra eğitim verebileceğiniz konuları belirlemeli ve bu konu ile ilgili kaç kişinin araştırma yaptığını öğrenmelisiniz. Daha sonra kendinize bir izleyici kitlesi oluşturmalısınız. İlk dersiniz tanıtım amaçlı olarak ücretsiz bir şekilde dinlenebilmektedir. İlk videodan sonra videolar da ise yüksek miktarlar para kazanabileceğinizi bilmelisiniz. Burada en önemli nokta tanındıktan sonra kendinize farklı bir site açıp reklam alarak çok daha yüksek miktarlarda para kazanabiliyor olduğunuzdur. Bilgilerinizi başkalarına aktarmak istiyorsanız Udemy’e üye olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

13.Upwork

Upwork freelancer olarak çalışma şeklini insanların hayatına adapte eden uygulamalardan bir tanesidir. Freelancer çalışanlar ile freelancer iş veren kişilerin buluştuğu bir platform olan upwork, komisyon usulü ile çalışmaktadır. Freelancer olarak para kazanmak istiyorsanız site üzerinden profil oluşturmanız ve gelen iş ilanlarına teklifler vermeniz gerekmektedir. Freelancer olarak çok fazla bir deneyime sahip olmasanız bile upwork ile para kazanabilmeniz mümkündür. Öncelikle bilgilerinizin ve freelancer olarak hangi alanlarda hizmet vereceğinizi gözden geçirmelisiniz. Belirtmemiz gereken bir diğer nokta ise sitenin İngilizce olduğudur. Az da olsa İngilizce bilmeden sitede para kazanmaya başlayabilmek biraz zordur. Pek çok farklı konuda iş imkanı sunan uptown da Türkçe bildiğiniz için dahi para kazanabilmeniz mümkündür.

Upwork’a üye olduktan sonra profilinizde yer alması gereken tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Kaliteli ve eksiksiz bir profil oluşturarak kendinize en uygun iş ilanlarını görüntüleyebilir ve freelancer olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Referanslarını, deneyimlerinizi uygun bir dile ile anlatarak ne kadar çok tecrübeye sahip olduğunuzu ve aldığınız işi ne kadar kaliteli bir şekilde yapabileceğinizi ispatlamış olursunuz. Freelancer çalışmanın keyfine varan kişilerin vazgeçilmezi olan uptown’a üye olarak yüksek miktarlarda kazançlar elde edebilmek mümkündür.

14.Backlink Satışı Yaparak İnternetten Para Kazanma

Backlink aslında SEO için ve Google’daki ara motorlarında üst sıralara çıkabilmek için oldukça önemli bir konudur. Backlink satışı yapmanın teknik bir beceri gerektirdiğini düşünüp bu işe girmekten kendinizi çekmeyin. Aslında backlink satışı yapmak oldukça basittir. İnternette para kazanmanın en önemli ve kolay yöntemlerinden biri olan backlink satışı yapmak için ufak bir araştırma yapmanız yeterlidir. Backlink, bir sitenin linkinin başka bir siteye verilmesidir. Backlinkler Google sıralamalarında oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Google’ın bir sitenin sıralamasını belirlerken incelediği konular arasında kaç farklı sitede bu sitenin referans olarak verildiğidir. Bu nedenle Google’da üst sıralarda yer alabilmek için iyi bir trafiğe sahip olan web sitelerine backlink verilmesi gerekmektedir. Backlinkin SEO için ne denli önemli olduğundan bahsettik. Bu doğrultuda yüksek trafiğe sahip bir web siteniz varsa backlink vererek kazanç elde edebilirsiniz. Bir yemek bloğunuz olduğunu düşünün. Google aramalarında üst sıralarda yer alan yemek siparişi verilebilecek sitelerin sitenize backlinkini alarak gelir elde edebilmeniz mümkündür. Yüksek trafiğe sahip web sitenizden hem Google reklamları aracılığı ile hem de backlink yardımı ile para kazanabilirsiniz.

15. Fiverr

İnternetten para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de Fiverrdır. Fiver, internet üzerinden kişilerin evde çalışabilecekleri bir ortam sunan web sitedir. Sanal bir iş pazarı olarak da adlandırılabilecek olan Fiverr, oldukça köklü bir kuruluştur. 1.9 milyondan fazla iş ve 120 kategoriden 4 binden fazla servis sunan Fiverr, pek çok freelancer ile alıcıyı bir araya getirerek kişilerin evden para kazanmalarına olanak tanımaktadır. Fiverr’in bünyesinde bulunan servisleri ve mikro işleri yaptırmak isteyen alıcılar bu işleri yaptırmak isteyen satıcıların kolayca iletişim kurması sağlanmaktadır.

Tüm temel servis ve hizmetlerin Fiverr’daki karşılığı 5 Dolar’dır. Ancak alıcıların ekstra küçük işler talep etmeleri de mümkündür.  Ancak burada Fiverr’in İngilizce bir ara yüze sahip olduğunu belirtmekte fayda vardır. Eğer orta düzeyde bir İngilizceye sahipseniz Fiverr’ı kullanmaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Fiverr sayesinde tıpkı diğer freelancer uygulamaları gibi yetenekli olduğunuz bir konu üzerinde ürünler üretebilir ve yeteneğiniz ile para kazanabilirsiniz. Ne kadar yaratıcı olursanız o kadar yüksek miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Fiverr da pek çok iş çeşidinin bulunması Fiverr’ın hem alıcılar hem de satıcılar tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanmasını sağlamaktadır.

16.Viator

Günümüzde yabancı dilin oldukça önemli bir yere sahip olduğunu rahatlıkla dile getirebilmek mümkündür. Bu doğrultuda eğer ileri derecede bildiğiniz bir yabancı dil verse şehrinizi gezmek için gelen turistlere yardımcı olabilir ve para kazanabilirsiniz. Rehberlik yaparak para kazanma fikri internetten para kazanma yöntemi olarak pek çok cazip gelmese de herhangi bir rehberlik bürosuna bağlı kalmadan yalnızca kendi talepleriniz doğrultusunda şehrinize gelenlere rehberlik ederek yüksek miktarlarda paralar kazanabilmeniz mümkündür.

Viator.com’dan para kazanmak için ilk yapmanız gereken viator.com’a girip üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra ise kendinize bir profil oluşturarak özel tur ve kendiniz ile ilgili detaylı bilgiler vermelisiniz. Bu aşamada rehberlik yapabileceğiniz gün sayısı, nerede kalınacağı, nerelerin gezileceği, yemek yenilecek yerler gibi bilgileri vermeniz gerekmektedir. Oluşturduğunuz ilanı şehrinize gelmek isteyen ve kendilerine rehber arayan kişiler ile görüntüleyerek cazip gelmesi durumunda hizmetinizi satın alabilirler. Ancak viator.com’un diğer internetten para kazanma yöntemlerine göre bir dezavantajı bulunmaktadır. Bu da her şehirde uygulamanın kullanılabilir olmayışıdır. Eğer İstanbul, İzmir, Muğla ve Antalya gibi turistik şehirlerde ikamet ediyorsanız viator.com da üyelik oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle İstanbul’da yaşıyorsanız bu sitenin sağladığı avantajlardan yararlanmak için hızlı davranmalısınız.

17.Makale Yazarak

Eğer kendinize bir web sitesi açarak ya da blog kurarak para kazanmak istemiyorsanız yine de bir şeyler yazarak para kazanabilmeniz mümkündür. Yazdığınız ya da yazacağınız makalelerin aslında ne kadar değerli olduğunun farkında bile değilsiniz belki de. Çünkü günümüzde klavyeyi eline geçiren herkes makale yazarak para kazanmaya çalışmaktadır. Dolayısıyla internet gibi uçsuz bucaksız bir mecrada para kazanmak için makale yazılabilecek birbirinden farklı fiyatlandırmalara ve prensiplere sahip pek çok web sitesinin bulunduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Üstelik bu sitelerde makale yazmak için herhangi bir eğitim almış ya da meslek sahibi olmanıza gerekte yok.

Birbirinden farklı olan bu web sitelerin fiyatlandırmaları da oldukça ilginç. Bazı web siteleri 100 kelimelik bir yazı için yalnızca 1 TL’yi uygun görürken, bazı web siteleri ise 100 kelimelik bir yazı için 3-4 TL gibi bir rakımı uygun görmektedir. Dolayısıyla makale yazarak para kazanmak için bu web siteleri ile ilgili detaylı bir araştırma ve iyi bir tercih yapmalısınız. Yaptığınız araştırmalar doğrultusunda kendinize en uygun web sitelerini bulabilirsiniz. Bu sitelere üye olarak makale yazmaya başlayabilir ve yüksek miktarlarda paralar kazanabilirsiniz.

18.Fotoğraf Satarak

Fotoğraflara ilginiz mi var? Fotoğraf çekmekten zevk mi alıyorsunuz? O halde neden fotoğraflarınızı satmıyorsunuz? Eğer fotoğraflarınızı bir tutkudan çok daha öteye taşımak istiyorsanız bir an önce harekete geçmelisiniz. İnternetten para kazanmanın bir diğer yolu olan fotoğraf satmak hem zevklerinizi gerçekleştirmenizi hem de para kazanmanızı sağlayacaktır. Sevdiğiniz işi bir gelir kaynağına dönüştürmek için yararlanabileceğiniz 2 büyük market bulunmaktadır. bunlar Shutterstock ve IstockPhoto’dur. Eğer bu sitelere fotoğraflarınızı satmayı başarabilirseniz başka herhangi bir siteye ihtiyacınız kalmaz. Ancak bu fotoğraf satımı yapabileceğiniz marketlerde rekabet düzeyi oldukça yüksektir. Bu nedenle kendinizi rakiplerinizden öne çıkartacak bazı noktalar bulmanız gerekmektedir.

Doğa fotoğrafları, araba fotoğrafları, ev fotoğrafları, ofis fotoğrafları, manzara fotoğrafları, masa fotoğrafları, sandalye fotoğrafları gibi pek çok fotoğrafı kendi zevklerinize ve bakış açınıza göre çekerek internet üzerinden bu marketlere satabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Eğer fotoğraflarınızı gereken koşullara en uygun şekilde lisanslayabilirseniz fotoğraflarınızı satabilir ve çevrimiçi olarak satışa sunabilirsiniz. Fotoğraflarınızı söz konusu web sitelerde satışa sunduktan sonra hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaz. Fotoğraflarınız her kullandığında siz de para kazanır ve yüksek miktarlarda gelir elde edebilirsiniz. Hobilerinizi işe çevirmek için harekete geçin!

19.Stok Music ve Stock Video

Bir önceki internetten para kazanma yöntemi olarak fotoğraf satmanızı önermiştik. Şimdi ise müzik ve videoları satarak para kazanabileceğinizi söylüyoruz. Tıpkı zevk ve hobilerinize göre çektiğiniz fotoğrafları sattığınız gibi müzik ve videoları da satabilirsiniz. Ses efektleri, besteler, müzikler hazırlamaktan ve video çekmekten hoşlanıyorsanız ek gelir elde etmek için başka bir yöntem aramanıza gerek yok. Hatta bu işi yaparak gerçekten yüksek bir kazanç elde edebileceğinizi söyleyebiliriz. Çünkü ses efektleri ve videolar ekstra teknik bilgi ve yetenek gerektiren durumlardır. Dolayısıyla bu işi herkesin yapabilmesi imkansızdır. Yapan kişiler ise oldukça değerlidir.

Stock music ve stock video satabileceğiniz platformların başında audiojungle gelmektedir. Bebek sesleri, gülme sesleri, gürültü, araba sesi, trafik sesi, doğa sesleri gibi hemen her türlü efekti ve sesi audiojungle aracılığı ile satışa sunabilirsiniz. Ancak bu seslerin ve efektlerin yüksek kalitede olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde tüm çabanız boşa gidecektir. Hazırladığınız bu efekt ve sesleri 1 Dolardan başlayan fiyatlar ile satışa sunabilmeniz mümkündür. Şu anda 19 Dolardan 170 adet ses kaydı satışı yapabilen satıcılar mevcut. Bu da hafta yaklaşık 3bin Dolar anlamına gelmektedir.

20.Kendi Sitenizi Kurun

İnternetten para kazanmanın belki en güzel yöntemlerinden bir tanesi kendi sitenizi kurmaktır. Çünkü kendi sitenizi kurarak bir nevi kendi işinizi kurmuş olacak ve kendinize yatırım yapmış olacaksınız. Aksi takdirde başkalarının web sitesini besler ve sadece anlık olarak para kazanmış olursunuz. Kendi web sitenizi kurarak bir blog açabilirsiniz. Açacağınız blogta makaleler yayınlayabilir ve web sitenizin Google’da üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz.

Kendi web sitenizi kurarak para kazanmanın bir diğer yolu e-ticarete atılmaktır. Herhangi bir kodlama ya da teknik beceriye ihtiyaç duymadan e-ticaret ile çeşitli ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bu e-ticaret sitesinin satışlarını arttırmak için de SEO çalışmalarının yapılmasına ve sitede ürünleriniz ile ilgili makaleler yayınlanmasına ihtiyaç vardır.

Kendi web sitenizi kurmak ve gerekli bilgileri siteye yükleyebilmek için WordPressi iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekmektedir. Ancak WordPressin oldukça basit bir yapıya sahip olduğunu ifade edebiliriz. WordPress alt yapısını öğrendikten sonra aslında ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız. WordPress sayesinde e-ticaret sitesi, haber sitesi, forum siteleri, blog siteleri ve pek çok siteyi kurarak kendi web sitenize sahip olabilirsiniz. Eğer güçlü ve binlerce kişinin ziyaret ettiği bir web sitesine sahip olursanız para kazanamamanız neredeyse imkansızdır. Web sitenize gereken çabayı ve emeği gösterdikten sonra ek iş olarak yaptığınız web sitesinin normal bir işe dönüştüğünü göreceksiniz.

21.Airbnb

İnternetten para kazanma kesin en önemli yöntemlerinden bir tanesi de AİRBNB’dir. AİRBNB aslında günlük ev kiralama uygulamasıdır. Evinizin tamamının ya da herhangi bir odasının müsait olması durumunda AİRBNB’den kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde insanlar tatile gittiklerinde ya da yaşadıkları şehirden farklı herhangi bir yere gittiklerinde oteller yerine çok daha uygun fiyatlı olan günlük evleri tercih etmektedirler. Günlük ev kiralamak için en iyi uygulama ise AİRBNB’dir. Evinizi ya da evinizin bir odasını şehrinize gelen misafirlere kiralayabileceğiniz bir sistem olarak işleyen AİRBNB, çeşitli kurallara sahip olduğu için misafirlerine bir otel konforu da sunmaktadır. Ülkemizde de binlerce kullanıcısı olan AİRBNB, pek çok kişinin konaklama ihtiyacını karşılaşmaktadır. Evinizi ya da evinizin bir odasını kiralamak istiyorsanız öncelikle AİRBNB’ye üye olmanız gerekiyor.

Bulunduğunuz bölgedeki evlerin fiyatlarına bakarak bir fiyat araştırması yapabilir ve evinizin günlük fiyatını bu doğrultuda belirleyebilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra AİRBNB’nin evlerinde bulunması gereken kurallara uygun olacak şekilde evinizi düzenlemeniz gerekmektedir. Örneğin AİRBNB’nin bazı temizlik kuralları mevcuttur. Bu temizlik kurallarına uygun şekilde evinizin temizlenmesi müşterilerin memnuniyeti için oldukça önemlidir. Gereken tüm adımları izledikten sonra AİRBNB’den evinizi kiralayabilir ve yüksek kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz.

22. Amazon Mechanical Turk

Amazon’un bir online alışveriş sitesi olduğunu bilmeyen yoktur. Amazon Mechanical Turk ise robotik bir sistemden ziyade insan zekasına ihtiyaç duyan bir sistemdir. Amazon Mechanical Turk’de Amazon, robotların yapamadığı işleri insanlara yaptırmaktadır. Tabi belirli bir ücret karşılığında. Amazon Mechanical Turk ile para kazanmak için orta derecede bir İngilizceye sahip olmanız gerekmektedir. Amazon Mechanical Turk aracılığı ile basit veri doğrulama, araştırma yapma, anketlere katılma ya da içerik denetleme gibi pek çok görev yapılabilmektedir. Mechanical Turk, şirketlerin veri toplamalarını, iş süreçlerini düzene sokmalarını, analizleri arttırmalarını sağlayabilmektedir.

Amazon Mechanical Turk’te para kazanmaya başlamak için mturk.com sitesine giriş yaparak üye olmanız gerekmektedir. Worker seçeneğini seçerek giriş yaptıktan sonra başvurunuz onay sürecine düşecektir. Üyeliğinizin onaylanmasından sonra ise siteyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Hit Groups sayfasında Amazon’un üyelerden yapmalarını istediği işleri görebilirsiniz. Bu işleri Accept&Work seçeneğine tıklayarak üzerinize alabilirsiniz. Preview seçeneğinden ise iş ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Siteye üye olduktan sonraki ilk 10 gün içerisinde yalnızca 100 adet iş alabiliyorsunuz. Daha sonra ise bu sınır kalkıyor. Ancak işler yapılan ücretlere göre azdan çoğa doğru sıralanıyor. Öncelikle düşük fiyatlı olan 100 işi daha sonra ki 500 işi ve yüksek fiyatlı 1000 işi üzerinize alabiliyorsunuz. Tamamladığınız işlerin ise Amazon tarafından onaylanması gerekiyor. Onay verildikten sonra ödeme hesabınızda yansıyor. Ancak yine ilk 10 gün içerisinde herhangi bir ödeme talebinde bulunamıyorsunuz. 10 günden sonra ödemeleriniz hesabınıza yansıyor. Amazon Mechanical Turk!e günde 2-4 saatinizi ayırarak aylık 100 Dolar gibi bir ücret kazanabilirsiniz.

internetten para kazanma

23.Fiverr Ürünlerini Daha Pahalıya Satın

Fiverr’ın freelancer çalışan ile iş verenleri bir araya getiren bir sistem olduğundan bahsettik. Ancak site İngilizce olduğu için pek çok kişi Fiverr’ın faydalarından yararlanamıyor. Eğer İngilizce biliyorsanız bu durumu kendiniz için bir fırsata çevirerek yüksek miktarda para kazanabilirsiniz. Fiverr’dan ucuza aldığınız ürünleri üzerine karınızı ekleyerek Türkiye pazarından satışa sunabilirsiniz.

Fiverr da dijital olarak akla gelebilecek hemen her ürün bulunmaktadır. Bunlar logo dizaynları, sosyal medya görselleri, video introları, karikatür çizimler, portre çizimler, çeviri hizmetleri, düğün davetiyeleri gibi hizmetlerdir. Bu hizmetleri Fiverr’dan 5-10 Dolar gibi fiyatlara satın alarak Bionluk, Sadeceon, Wmaracı, R10 ve Instagram gibi platformlardan satışa sunarak yüksek miktarlarda kar elde edebilmeniz mümkündür. Fiverr ürünlerini daha pahalıya satarak internetten para kazanma yöntemi size biraz yabancı ya da zor gibi gelse de aslında hiçte öyle değil. Günümüzde bu şekilde çalışarak kazanç elde eden pek çok kişinin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

internetten para kazanma

24.Satış Ortaklığı

Affialiate Marketing olarak da bilinen satış ortaklığı pek çok firma tarafından uygulanan bir pazarlama tekniğidir. Firmalar ürün ya da hizmetlerini internet üzerinden pazarlarken satış ortaklığı yöntemini kullanarak oldukça yüksek miktarlarda satışlar gerçekleştirmektedir. Satış ortaklığının mantığını ise şu şekilde açıklayabilmek mümkündür: Şirketler satış ortağı olarak anlaştıkları kişiler ürünlerini satmaları durumunda ya da müşterileri firmaya yönlendirip satış gerçekleştirmeleri durumunda belirli bir komisyon ödemektedir. Bu oran genellikle %20 civarında olsa da her firma kendi komisyon miktarını belirleyebilmektedir. Ebay, Amazon, Extreme, Gearbest, Booking, Airbnb, Expedia, Aliexpress gibi pek çok büyük firma satış ortaklığı yöntemi ile satışlar gerçekleştirmektedir.

Satış ortalığı yapmak için satış ortaklığı yöntemi ile hizmet veren firmaları araştırarak bulduğunuz firmalara affiliate sayfasından başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzun kabul olması durumunda firma sizin için bir referans linki hazırlıyor. Bu link üzerinden firmanın ziyaret edilmesi ve satış gerçekleştirilmesi durumunda firma satış ortağına yukarıda bahsedilen komisyonu ödüyor.

Satış ortaklığında 2 şekilde satış yapabilmeniz mümkündür. Biri yazılı olarak diğeri ise video şeklindedir. Yazılı olan kısımda bir blog ya da web sitesi açabilir ve Google’da üst sıralarda yer alacağınız çalışmalar düzenleyerek söz konusu firmaya yönelik satışları arttırabilirsiniz. Video yönteminde ise Youtube’da bir kanal açarak ve bu kanalın yüksek takipçiye ulaşmasını sağlayarak satış ortaklığından yüksek gelir elde edebilmeniz mümkündür.

internetten para kazanma

25.Oyun Skin Alım-Satımı

Oyun skin alım ve satımı internet üzerinden para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir. Skin, oyunlardaki herhangi bir silah ya da teçhizata görsellik olarak farklılık katan tasarımları ifade etmektedir. Skinlerin oyunlardaki teçhizata herhangi bir üstünlük katacağını söylemek doğru olmaz. Örneğin CS-GO oyunundaki sıradan bir tasarıma sahip olan AK-47 ile skin geçirilen bir AK-47’nin işlevlerinde herhangi bir değişiklik meydana gelmez. İki silahın gücü de tamamen aynıdır. Bu noktada aklınıza işlevinde herhangi bir değişiklik yoksa insanlar neden skin alsınlar sorusu gelebilmektedir. Ancak skin alım satımında ciddi miktarlarda paraların döndüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. Skinler fiziki anlamda herhangi bir değişikliğe uğramasa da görsel açıdan değişti için rakip oyuncular arasında bir statü kazanılmasını sağlamaktadır. Skinlerin satın alınma nedenlerini hava atma ya da kendini üstün gösterme olarak ifade edebiliriz.

H1Z1, CS:GO ve PUBG gibi son zamanlarda oldukça popüler hale gelen oyunların silah skinlerini steam market üzerinden alıp satarak yüksek miktarlarda kazanç elde edebilmeniz mümkündür.

Skin alım satımı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta skinlerin fiyatlarında düşüş olduğu zaman satın almaktır. Belirli bir sermaye ile fiyatlar düşükken aldığınız skinleri fiyatlar yükseldiği zaman satmalısınız. Bunun dışında steam market tıpkı borsadaki gibi skin fiyatlarındaki düşüşleri ve yükselmeleri ya da alım satım hacimlerini bir grafik yardımı ile satıcılara sunuyor. İsterseniz otomatikayarlamalar yaparak alım satım emirleri verebilirsiniz.

26. Çeviri Yaparak

Türkçenin dışında bir yabancı dil bilerek çeşitli alanlarda paralar kazanabileceğiniz bahsetmiştik. Bunlardan bir tanesi ise çeviri yaparak para kazanmaktır. Eğer çeviri yapacak düzeyde bildiğiniz bir yabancı dil varsa çok şanslısınız. Özellikle Korece, Japonca, Arapça gibi çok fazla bilinmeyen dilleri biliyorsanız çok yüksek miktarlarda kazanç sağlayabilmeniz mümkündür. Web sitesi içeriklerinin, broşürlerin, katalogların ya da ödevlerin çevirisini internet üzerinden çevirebilmek oldukça kolaydır. Freelancer olarak çeviri hizmeti verebileceğiniz platformları şu şekilde sıralamak mümkündür: Upwork, Freelancer, Fiverr, Proz, Peopleperhour, guru, bionluk ve sadeceon. Bu listede yalnızca bionluk ve sadece platformları Türkçe olarak hizmet verirken diğerlerinin dilleri İngilizcedir. Bu nedenle bu sitelerde Türkçe-İngilizce çevirileri rahatlıkla yapabilirsiniz. Ya da Korece-Türkçe, biliyorsanız İngilizce-Korece gibi farklı dillere çeviriler gerçekleştirerek yüksek miktarlarda kazanç sağlayabilirsiniz. Bu platformların en önemli özelliği ise herhangi bir sertifika ya diploma talep edilmemesidir.

Bir tercümanlık bürosunda çalışmak istediğiniz de bu tarz bir belge talep edilmektedir. Ancak freelancer olarak hizmet verdiğiniz bu sitelerde çok daha serbest biçimde çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer siz de farklı yabancı diller biliyorsanız bu bilginiz ile para kazanmak için harekete geçmelisiniz! Yukarıda listelediğimiz sitelerden birine ya da hepsine üye olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

internetten para kazanma

27.Freelancer

Freelancer, Türkçe serbest çalışan anlamına gelmektedir. Bu doğrultuda Freelancer platformunun temel işleyiş sürecini de kavrayabilmek mümkündür. Freelancer platformu tıpkı upwork, bionluk ve sadeceon gibi serbest çalışma stilini kullanılabilir hale getiren platformlardan bir tanesidir. İnternetten para kazanmanın en güzel yöntemlerinden biri olan söz konusu platformu orta seviyede bir İngilizce ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Freelancer’da çeviri, metin, web sitesi içeriği, muhasebe, şarkı çevirileri, seslendirme hizmetleri, tur rehberi gibi birbirinden farklı yeteneklere hitap eden pek çok hizmet çeşidi bulunmaktadır.

Freelancer’da hem küçük işler hem de büyük işler vardır. Bu nedenle Freelancer sayesinde ekonominize küçük miktarlarda paralar ile katkı da sağlayabilir, büyük miktarlarda para kazanarak ekstra çalışma ihtiyacını ortadan da kaldırabilirsiniz. özellikle uluslararası işlerin de bulunması Freelancer platformunda Türkiye’den kişilerin de katılmasını ve bu uygulama ile para kazanmasını sağlamaktadır. Eğer siz de bionluk, sadeceon, upwork gibi platformlara sığamıyor ve internet üzerinden daha fazla para kazanmak istiyorsanız Freelancer.com’a hemen katılabilirsiniz. Freelancer üzerinden para kazanmak için yapmanız gereken ilk şey siteye girip üye olmaktır. Daha sonra kendinize özel olarak oluşturacağınız profil ile yeteneklerinizi ve tecrübelerinizi belirtebilir ve gerekli çeşitli işler almaya başlayabilirsiniz.

internetten para kazanma

28.Twentify

İnternetten para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de twentify’dir. Twentify, işletmelerin Pazar araştırması yapma ve denetleme ihtiyaçlarının işletmeden bağımsız bir kişi tarafından yapılmasını sağlayan bir telefon uygulamasıdır. Twentify uygulamasını telefonunuza indirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Twentify’nin çalışma sistemini şu şekilde açıklayarak daha net ve anlaşılır bir tanım yapmış oluruz. Firmalar hangi alanda hizmet verirse versin denetleme konusunda bazı sıkıntılar yaşarlar. Özellikle zincir olarak hizmet veren firmalar tüm bayilerini denetlemek istediklerini ciddi bir maliyet ortaya çıkar. Denetçi bir firma ile anlaşılması durumunda belki Twentfiy’de ödenecek ücretin 3-4 katı bir fiyat ile karşı karşıya kalınır. Bu doğrultuda Twentify’nin firmalar için çok daha uygun fiyatlar sunduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Twentify, söz konusu denetlemeleri üyelerine yaptırıyor. Twentify’e üye olmanız durumunda size uygun olan işletmeleri denetlemek ve raporlamak üzerine görevlendirileceksiniz. Şirketi ziyaret etmeniz ve bir değerlendirme yapmanız sonucunda Twentify değerlendirmenizi firmaya iletiyor ve yaptığınız bu değerlendirme karşılığında size de ücret ödüyor. Otel, restoran ve her türlü mağaza bu denetleme sistemini kullanarak bayilerini kolay ve çok daha az maliyetler ile denetleyebilmektedir. Eğer bu iş tam bana göre diyorsanız vakit kaybetmeden harekete geçerek Twentify’e üye olabilir ve denetlemeye başlayabilirsiniz.

29.Online Marketlerde Ürün Satın

İnternetten para kazanma kesin yollarından bir tanesi de online marketlerden ürün satışı yapmaktır. Günümüzde internet gelişmesi ve insanların alışveriş alışkanlıklarının değişkenlik göstermesi ile beraber online alışveriş oldukça önemli bir hale gelmiştir. Öyle ki günümüzde dünya üzerinde yoğun bir şekilde hizmet veren firmalar dahi online mağazalar ile müşterilerine onlive alışveriş hizmeti sunmaktadır. Alışveriş alışkanlıklarında durum böyleyken internetten para kazanmak isteyen kişilerin de online pazarlamadan faydalanması oldukça doğal bir durumdur. Büyük ve gelişmiş online marketlerde kendi ürünlerinizi satarak yüksek miktarlarda kazanç elde edebilmeniz mümkündür. Günümüzde büyük bir müşteri potansiyeline sahip olan online marketleri şu şekilde sıralayabiliriz: N11, gittigidiyor, hepsiburada, sahibinden, letgo, etsy, ebay, amazon, akakçe. Bu online marketlerden aklınıza gelen hemen her ürünün satışı yapılmaktadır. Komisyon ücretleri ise her marketin kendi belirlediği şekildedir.

Online marketlerde satış yapmak istiyorsanız her marketin kendine özel bir satış stilinin bulunduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bu nedenle online satış yapmaya karar verdiğinizde işe öncelikle online marketlerin işleyişi ile ilgili araştırma yaparak başlamanızda fayda var. Bu marketlerin pazarlama anlayışları ile ilgili detaylı bilgiye sahip olduktan sonra marketlerde satış yapmaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

internetten para kazanma

30.Twitch

İnternetten para kazanma yöntemlerinden bir diğer ise Twitch’dir. Twitch TV, oyuncuların oyun oynarken izleyicilere canlı bir şekilde yayın yapıldığı bir platformdur. Büyük kitleler tarafından yoğun bir şekilde talep gören twitch, internet üzerinden para kazanmak için tercih edilen önemli uygulamalardan bir tanesidir. Tıpkı televizyon kanalı gibi yayınların bulunduğu Twitch, son zamanların en popüler ve interaktif uygulamaları arasında yer almayı başarmıştır.

Twitch’ten bu şekilde bahsedildiğinde pek akla yatan bir yöntem olmadığı düşünülse de Twitch üzerinden ciddi miktarlarda para kazanmak mümkündür. Twitch de bulunan ünlü yayıncıların 50 bine kadar kazanabildiklerini rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta 50 bin TL’nin üzerinde kazanan yayıncıların da var olduğunu görebilmek mümkündür. Twitch’ten para kazanabilmek için var olan iki yol bulunmaktadır. Bu yolları aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür.

İlk yol yayını izleyen kişilerin yayıncıya bağış yapmasıdır. Yayını izleyen kişilerin bağış yapması için herhangi bir neden olması gerekmemektedir. Bazı izleyiciler sadece yayıncıyı çok sevdikleri için bağış yapmaktadır. Twitch’ten para kazanmak için bir diğer yol ise chat kısmıdır. Chat kısmından yayımla ile izleyiciler iletişim kurabilmektedir. Chat’te buluşan kişiler diğer izleyicilere göre daha farklı özelliklere sahip olabilmek ve herhangi bir kısıtlamaya girmeden yayını izleyebilmek için yayıncıya 5 Dolar ödeme yaparak abone olabiliyorlar.

internetten para kazanma

31.Sadeceon

İnternette para kazanma yöntemlerinden bir tanesi de oldukça talep gören Sadeceon’dur. Fiverr’dan ve Fiverr’ın işleyişinde bahsetmiştik. Ancak Fiverr’ın İngilizce olması kullanımını zorlaştırmaktaydı. Bu nedenle günümüzde Fiverr gibi Türkçe olarak hizmet veren platformlardan bir tanesi de Sadeceon’dur. Fiverr’dan iş yapabilecek kadar İngilizcesi olmayan kişiler Sadeceon’un sistemini benimseyerek buradan para kazanmaya başlayabilirler.

Sadeceon’da para kazanabilmek için öncelikle Sadeceon’a üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra kendinize, tecrübelerinizi ve bilgilerinizi aktarabileceğiniz bir profil oluşturmalısınız. Bu noktada kendiniz ile ilgili vereceğiniz her detay iş alabilmenizi olumlu etkilemektedir.  Sadeceon’da hesap oluşturup profilinizi güncelledikten sonra ilgili kategorilerde ilan oluşturmanız gerekmektedir. Sadeceon’da online pazarlama, grafik tasarım, video animasyon, yazı çeviri, reklamcılık, iş, programlama ve teknoloji, müzik ve ses, eğlence ve yaşam gibi kategoriler bulunmaktadır. Bu kategorilerden kendi ilgi alanınıza en uygun alanda ilanlar oluşturarak müşterilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.

Sadeceon’da fiyatlandırma tamamen size kalmış durumda. Örneğin 500 kelimelik bir makale için 50 TL gibi bir fiyatta belirleyebilirsiniz, 20 TL gibi bir fiyatta belirleyebilirsiniz. Sadeceon’un aldığı komisyon ise biraz yüksek. Her iş başına %30’luk bir komisyonu Sadeceon’a ödemeniz gerekiyor. Komisyonun yüksek olması sadeceon’un kötü yanlarından bir tanesidir.

32.Appen ve LionBridge

Google’da arama yapıldığında bazen kullanıcıların karşısına yapılan arama ile herhangi bir alakası olmayan sonuçlar çıkabilmektedir. Google her ne kadar kullanıcılarına en doğru sonuçları iletmek için çeşitli prensipleri belirlemiş bir arama motoru olsa da bazen bu tarz hatalar ile karşılaşabilmek mümkündür. Bu durumda Appen ve LionBridge gibi platformlar ile bu tür hataların tespit edilmesi ve düzeltilmesi gerekmektedir. Söz konusu platformlar daha önceden tanımlanan arama sonuçları üzerinde araştırma yapılması ve arama kelimeleri ile arama sonuçlarının ilgi düzeylerine göre sayfaların sıralanması sağlanmaktadır. Bu düzenlemeyi ve sıralamayı yaparak para kazanmak ise sanıldığından çok daha kolay. Ancak isminde de anlaşılabildiği gibi platformlar yabancı ve Türkçe eklentisi bulunmuyor. Bu nedenle appen ve lionbridge aracılığı ile para kazanabilmek için orta düzeyde bir İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Google gibi arama motorlarında karşımıza bu tarz sorunların sık sık çıkabildiği göz önüne alındığında söz konusu işte yüksek miktarlarda para kazanabilmenin mümkün olduğu kolaylıkla anlaşılmaktadır. Eğer siz de orta düzeyde bir İngilizceye sahipseniz ve bu iş tam bana göre diyorsanız kolları sıvayıp Appen ya da LionBridge’e üye olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

internetten para kazanma

33. Bionluk

Türkiye’nin en büyük freelancer platformlarından bir tanesi. Bionluk adından da anlaşılacağı üzere on ve katları ücretlerle sipariş oluşturulması mantığı ile işleyen bir sistem. Platform üzerinde elbette küsüratlı siparişler de mümkün ancak en düşük iş ücreti 10 TL.

Bionluk alıcı ve satıcı olarak adlandırılan 2 tarafı bir araya getiriyor. Burada satıcılar freelancerlar olarak kabul ediliyor. Freelancer olmak maalesef ücretsiz değil. Geçtiğimiz yıllardan tamamen ücretsiz olan freelancerlık için sisteme 9.90 TL ödemeniz gerekiyor. Ancak alıcı olmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Sistem üzerinde yazarlıktan grafikerliğe, çevirmenlikten danışmanlığa kadar hemen her alanda hizmet alınabilecek sayısı binleri aşan freelancerlar var. Her gün yeni freelancerların katıldığı platforma siz de internetten para kazanma ve uzmanlık alanınızda gelişmek için üye olabilirsiniz.

Sistem alıcı ve satıcıların sipariş üzerine anlaştıkları şekilde ilerliyor. Anlaşılan miktarda ödeme yapan alıcıların ödedikleri ücret havuzda bekliyor. İş teslim edildiğinde alıcı işi beğenirse siparişi onaylıyor ve yaklaşık 1 iş gününde para satıcıya aktarılıyor. Ancak burada çok önemli bir detay var ki o da şu anlaştığınız ücretin %20si Bionluk komisyonu olarak kesiliyor. Bunun yanında alıcının işi beğenmemesi farklı bir problem doğuruyor.

Sistem üzerinde beğenilmeyen işler revize ve iptal edilebiliyor. Anlaşmazlık durumunda destek kısmında Bionluk ekibinin hakemlik yapmasını sağlayabilirsiniz. Alışverişlerin sonunda alıcılar ve satıcılar birbirini yorumlayıp puanlayarak sonraki alıcı/satıcıların kararlarını etkileyebiliyor. Bionluk’ta küfür ve hakaret kesinlikle yasak. Ayrıca sistem dışına çıkmak da yasak. Tespit edilmesi durumunda sistemden uzaklaştırılırsınız.

internetten para kazanma

34. Uber

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından bir tanesi olan Uber’i internet sayesinde kullanarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Uber araba sürücülerinin veya taksicilerin sisteme kaydoldukları ve sistem üzerinden yolcu bulabildikleri bir platformdur. Platformun en önemli özelliği güven ve hızın aynı anda insanlara sunulmasıdır. Bir yerden başka bir yere gitmek isteyen yolcular Uber sisteminde rota oluşturur. Rotaya en yakın Uber sürücüsü yolcu ile eşleştirilir ve böylece araç sahibi para kazanma imkânı elde eder.

Uber sisteminde para yolculuk sona erdikten hemen sonra hesabınıza aktarılır. Sistemin en iyi yönlerinden bir tanesi de rotaya göre ücretin otomatik olarak hesaplanması ve yolcunun ücreti internet üzerinden ödemesidir. Böylelikle dolandırıcılık ve diğer kötü durumların yaşanması ortadan kalkar. İnternetten kayıt olarak para kazanma imkânı tanıyan Uber maalesef ülkemizde çokça sorunla karşılaşmıştır. Taksicilerin Uber sürücüleri ile sürtüşmesi ve darp olayları Uber’in Türkiye’de gelişmesine engel olmuştur.

35. Artıway

Artıway; e-ticaret alanında hizmet veren çok sayıda web sayfasını kendi bünyesinde barındıran ve kullanıcıların bu platformlardan yaptıkları alışverişlerden ekstra para kazanmalarını sağlayan bir sistemdir. Aslında artıway ile para kazanma değil ödenen tutarların belirli oranlarda geri alınması esası vardır. Artıway’den para kazanmak için öncelikle alışveriş yapacağınız platformun Artıway’de olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Sistemde varlığından emin olduğunuz platformdan alışveriş yapmadan önce Artıway’e giriş yapın ve platforma Artıway üzerinden ulaşın. Bu yöntemle alışveriş yapmaya başladığınızda sistem sizin üyeliğinizi algılar ve ödediğiniz tutara oranla size kupon verir.

Artıway ile para kazanmak bu kadar basit olsa da sistemin sizi algılamayacağı bazı durumlar ortaya çıkabilir. Bunlardan ilki gizli sekmeden alışveriş yapmakken reklam engelleyici programlar kullanmak ve platformda uzun süre gezindikten sonra alışveriş yapmak da kupon kazanmanıza engel olabilecek durumlardır. Artıway ile kupon kazandığınızda bakiyeniz 30 TL olmadan para çekme işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bakiyeniz 30 TL olunca ise banka hesabı veya innial kart ile ödeme alabilirsiniz.

Artıway ile ilgili en çok merak edilen konu alışverişlerden ne kadar para kazanılacağıdır. Bu noktada her e-ticaret sitesinin uyguladığı oran farklıdır. Ne kadar bonus kazanıldığını alışveriş yaptıkça gözlemleyebilir ve hangi e-ticaret sitesinin sizin için daha avantajlı olduğunu bulabilirsiniz.

36. İcerik.com

Bir Türk girişimi olan içerik.com adından da anlaşılacağı üzere platformların içerik satın alarak yazarlara bir para kazanma imkânı oluşturduğu web sitesidir. İcerik.com ücretsiz üye olunan bir platformdur. Bu platforma ücretsiz üye olduktan sonra karşınıza gelen sayfada sizden belirli konularda örnekler hazırlamanız isteniyor. Burada sizin yazarlık becerileriniz ölçülür. Becerilerinizin yeterli olduğuna karar veren editörler göndermiş olduğunuz örneklere göre size bir yazar puanı verir ve sisteme girişinizi onaylar. Sisteme kabul edilmemeniz durumunda 1 ay bekleyerek aynı kullanıcı adı ile başvuru yapma imkânınız bulunur.

2 farklı yazar seviyesinin olduğu içerik.com’da Deneyimli Yazar ve Uzman Yazar olma şansına sahipsiniz. Uzman Yazar olma için minimum 85 puan almanız gerekirken Deneyimli Yazar olmak için puanınızın 60 altında olmaması gerekir. Yazarlık seviyenize uygun içeriklere ulaşabilir ve yazdığınız içeriklere verilen puanlarla seviyenizi yükseltebilirsiniz. İcerik.com’da seviyeniz yükseldikçe kazancınız da artar. Platforma yazar olarak başlayan bireyler Uzman Yazar seviyesine gelince Editör olmak için başvuru yapabilir. Editörlük testini geçmeniz durumunda hem yazar hem de editör olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sistemde yazılarınızın kalitesi beğenilmezse veya birden fazla hesabınızın olduğu tespit edilirse hesabınız kapatılır.

Sistem üzerinden kazandığınız miktar her ayın ilk haftası otomatik olarak ödenir. Ödeme alabilmek için sistemde 200 TL kazanmış olmanız gerekir.

internetten para kazanma

37. Yandex Toloka

Ruslar’ın Google’ı olarak bilinen Yandex; 1997 yılından bu yana hizmet verir. Genel anlamda bir arama motoru olma özelliği taşıyan Yandex ile internetten para kazanma ve bütçenize katkı yapmak da mümkün. Nasıl mı? Yandex Toloka ile!

Yandex Toloka; bilgisayar sistemlerinin gerçekleştirmekte yetersiz kaldığı bazı işlemleri insanların belirli ücret karşılığında yapmasını sağlayan bir sistem. Başta Yandex olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşların verdiği görevleri yerine getirmenizi sağlayan Yandex Toloka sayesinde her görev tamamlandığında para kazanabiliyorsunuz. Peki, Yandex Toloka’da hangi görevleri yerine getiriyorsunuz?

Görsel ve arama sonuçlarını karşılaştırma, kurumların aktifliğini denetleme, restoran ve mağazaları değerlendirme gibi fırsatlarla para kazanma imkânı tanıyan Yandex Toloka’da alacağınız ücret göreve göre değişkenlik gösterir. İşin süresi ve zorluğuna göre ayda ortalama 50 ila 100 dolar arasında para kazanabilirsiniz.

Türkçe dilinde de hizmet sunan Yandex Toloka’ya ücretsiz üye olduktan sonra görevleri yapmaya başlayarak para kazanın. Kazandığınız parayı çeşitli yöntemlerle alabilirken Türkiye’de en çok kullanılan yöntemin Papara olduğunu söylemek gerekir. Papara hesabınızdaki parayı çekebilmek için en az 1 dolarlık bakiyenizin bulunması gerekir.

38. Justanswer

İnternetten para kazanma yöntemleri arasından en kullanışlı platformlardan bir tanesi de Justanswer’dır. İngilizcede sadece cevapla anlamına gelen Justanswer’da adından da anlaşılacağı üzere bir soru cevap platformu kurulmaya çalışılır. Soru sormak istediğiniz konuda sorunuzu ilettikten sonra uzmanlar sorunuza profesyonel cevaplar verir. Tabii para karşılığında. Bu mantıktan hareketle siz de justanswer platformuna uzman olduğunuz alanda kayıt olarak insanların yönelttiği sorulara profesyonel cevap vererek para kazanabilirsiniz.

Justanswer sisteminde doktor, avukat, mühendis gibi pek çok alanda deneyim ve uzmanlık sahibi bireyler 7/24 hizmet verir. Gelen sorulara cevap veren uzmanlar ortalama 7 dakikada gelen soruları cevaplar. Soru sorarak işleyen sistemde sorduğunuz soru ve konu hakkında aklınızdaki her türlü soru işareti giderilene kadar sistemden yardım alabilirsiniz.

İngilizce dilinde hizmet veren justanswer’da soru ve cevapların İngilizce olacağını unutmamalısınız. Tamamen ücretsiz olan platformda Google Chrome eklentileriyle yazışmaları Türkçeye çevirerek İngilizce alanındaki yetersizliğinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Sistemde soru sormak için üyelerden 5 dolarlık bir başlangıç ödemesi alınır. Geri ödemesi mümkün olan 5 dolar 7 günlük bir deneme süresi sunar. Kişiler sistemden memnun olmaları durumunda 122 dolar karşılığında aylık üye olabilir. 150’den fazla kategori ve 12 binden fazla uzmanın bulunduğu justanswer’da hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

39. Seslendirme Yapmak

Bir freelancerlık hizmeti olarak gerçekleştirilebilecek olan seslendirme hizmeti son dönemlerde oldukça moda. Video seslendirmeden santral kaydı seslendirmesine kadar hemen her alanda sesinizle para kazanmanıza imkân tanıyan bu hizmeti çeşitli platformlar aracılığı ile sunabileceğiniz gibi kendi markanızı oluşturarak insanların size doğrudan ulaşacağı bir sistem de kurmanız mümkün. Ancak seslendirme konusunda sizi hedefe ulaştıracak en doğru yol sesli kitap seslendirmedir.

İnternetten para kazanma siteleri Bionluk, fiverr ve upwork gibi alıcı ve satıcıları bir araya getiren platformlar üzerinden seslendirme hizmeti almak isteyen insanlara ulaşabilirsiniz. Dakika veya kelime bazlı hizmet sunabileceğiniz seslendirme işinde az iş yaparak çok para kazanabileceğinizi bilmelisiniz. Ancak bu işi yapmak için sahip olmanız en önemli özellik etkileyici bir ses. Sesinizin yeterli olmaması bu alanda ilerlemenize engel olabilir.

40. İcerikbulutu.com

Freelancer yazarlık yapma konusunda akla ilk gelen seçeneklerden bir tanesi olan icerikbulutu.com ile yazarlık ve editörlük hizmetleri sunarak internetten para kazanma yollarına adım atabilirsiniz. Türkiye’de içerik üretme konusunda en yerleşmiş platformlardan bir tanesi olan icerikbulutu.com’a öncelikle ücretsiz bir şekilde üye olarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme üye olduktan sonra sizleri bir başvuru formu karşılayacak. Bu formu doğru ve etkili bir şekilde doldurmanız yazarlığa alınmanız için oldukça önemli. Nitekim icerikbulutu.com bu formu nasıl doğru ve etkili doldurabileceğinizi sizlere hazırladığı uyarılarla gösteriyor.

Başvuru formunu doldurup yazarlığa alındıktan sonra en düşük seviyeden yazarlığa başlıyorsunuz. Sistemde puanınıza göre sizlere içerik atanıyor. İlk etapta puanınız düşük olduğundan çok sayıda içerik atanmaması durumu ile karşılaşabilirsiniz. Ancak içerik oluşturdukça puanınızın artacağını ve puanınız arttıkça da size atanan içeriklerin çoğalacağını gözlemleyebilirsiniz.

Farklı yazar seviyeleri arasında yükseldikçe kazancınız artacaktır. Sistemde farklı şekillerde ücretlendirilen içeriklerden kazandığınız miktar 200 TL barajına geldiğinde ödeme talep edebilirsiniz. Ancak ödeme dilediğiniz zamanda değil sadece ayın 1’nde gerçekleşir. Bu nedenle ayın 2sinde talep ettiğiniz ödemeler için diğer ayı beklemeniz gerekecektir.

İş fikirleri kategorimizide inceleyerek yeni iş fikirleri keşfedebilirsiniz. https://www.isfikirleribul.com/is-fikirleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

El Emeği Evde Ürettiğim Ürünler İnternette Nerede Satılır

Blog Açmak İçin Konu Önerileri