in

İnternetten Ek Gelir Kazanmanın Yolları

Günümüzde internet ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok insan internetten ek gelir elde etmek için çeşitli girişimlerde bulunmaya başlamıştır. Çünkü, internet hemen herkesin hayatının odak noktası haline gelmiştir. Durum böyle olunca her şeye hızlı bir şekilde ulaşabildiğimiz internet, ek gelir elde etmek için de kullanılabilecek bir araç haline gelmiştir.

İnternetten ek gelir elde eden hatta tam zamanlı işte çalışmak yerine internetten çalışarak para kazanan pek çok kişi bulunmaktadır. Bu kişiler bir meslek sahibi ya da herhangi bir mesleğe sahip olmayan kişiler olabiliyor. Çünkü internetten ek gelir elde ederken bazı yöntemler bilgi, tecrübe ve lisans istese de bazı yöntemler bunları hiç birine ihtiyaç duymuyor. Bu doğrultuda internet üzerinden ek gelir elde edebileceğiniz yöntemleri ve internetten para kazanmanın püf noktalarını sizler için derledik. Gelin hep beraber inceleyelim.

E-Ticaretin İmkanlarından Yararlanın

interntten ek gelir

İnternet üzerinden ek gelir elde etme dendiği zaman şüphesiz ki akla ilk olarak internet üzerinden satış yapmak gelir. E-ticaret olarak adlandırılan bu satış, tüketim alışkanlıklarının ve alışveriş davranışlarının değişiklik göstermesi ile birlikte ortaya çıkmıştır. E-ticaret yapmak için kendi web sitenizi kurabilir ya da gittigidiyor, n11, hepsiburada gibi internet sitelerinin aracılığı ile ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ancak internet üzerinden satış yaparken bazı yasal prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Resmi olarak bir şirket kurmanız ve e-ticaret alanında iş yapma izninizin olması gerekmektedir. Tüm bu yasal işlemleri gerçekleştirdikten sonra internet üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca e-ticaret sitenizin sosyal medya hesaplarınız ile zenginleştirebilir ve sosyal medya üzerinden de satış yapabilirsiniz.

Kullanmadığınız Eşyaları Satarak internetten Ek Gelir

eşyaları satarak ek gelir

Giderek bir tüketim toplumu olduğumuz çok aşikar bir durum. Aynı kazaktan farklı renklerde 2-3 tane alıyor, bir mont eskimeden yeni sezon olduğu için başka bir mont alıyoruz. Bu durumda ortaya tıka basa dolu dolaplar, kullanılmayan eşyalar çıkıyor. Eğer sizin de dolabınız kullanmadığınız eşyalarınız ile doluysa bu eşyaları nakite çevirebilirsiniz. Gardrops, letgo gibi uygulamalar üzerinden kullanmadığınız kıyafetlerinizi satabilirsiniz. Özellikle abiye gibi bir kere giyilip bir daha ne zaman giyileceği belli olmayan ve binlerce liranın harcandığı kıyafetleri internet üzerinden satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Yazılım Yaparak İnternetten Ek Gelir

yazılım ile ek gelir

Yazılım, bir bilgi ve deneyim sahibi olarak gerçekleştirebileceğiniz bir iştir. Bu nedenle yazılım üzerinden para kazanmak için çeşitli araştırmalar yapıp kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Yazılım ile ilgili kurslara giderek de bu konu ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun dışında yazılım ile ilgili internette birbirinden faydalı videolar da bulunmaktadır. Bu videoları izleyerek kendinizi geliştirebilir ve internet üzerinden yazılım yardımı ile para kazanabilirsiniz. Günümüzde web sitelerinin yoğun bir şekilde talep görmesi ile gün yüzüne çıkan bir meslek olan yazılım da mobil, web, masaüstü, uygulama ve sistem programcılığı gibi pek çok alanda bulunmaktadır. Freelancer olarak bu alanlar ile ilgili hizmetler verebilir ve ciddi miktarda gelir elde edebilirsiniz.

Grafik Tasarım

Grafik tasarım da tıpkı yazılım gibi bilgi ve tecrübe gerektiren bir meslektir. Üniversite ya da liselerin ilgili bölümlerinden mezun olarak reklam ajanslarında ya da firmalardan çalışmaya başlayan grafik tasarımcılar, tasarım yönlerinin bastırıldığı konusunda şikayetçidir. Reklamcı, grafik tasarımcı gibi meslekler serbest çalışma prensibi için çok daha uygun mesleklerdir. Bu meslek sahipleri özgür bir ruha sahiptir. Bu doğrultuda freelancer olarak evden broşür, web sitesi, katalog, sosyal medya reklamları, açık hava reklam tasarımlarını hazırlayabilirsiniz. Söz konusu işleri hazırlayabilmek ve almak için ise bionluk.com gibi freelancerlar ile alıcıları buluşturan platformları kullanabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

Yazarlık-Editörlük

Yazarlık günümüzde freelancer olarak para kazanma ya da ek gelir etme dendiği zaman ilk akla gelen meslektir. Yazılım ve grafik tasarım gibi teknik bir bilgi içermediği için hemen herkesin yapabileceği bir meslek olan yazarlıkta dikkat edilmesi gereken en önemli nokta imla kurallarıdır. Türkçe dilbilgisine uygun ve birbiri ile uyumlu cümlelerden oluşan metinler hazırlayarak yüksek miktarlarda ek gelir elde edebilmeniz mümkündür. Bunun dışında yabancı bir dil biliyorsanız o dil üzerinden de makale yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yazarlık olarak para kazanmanın yanı sıra başkasının yazdığı yazıları inceleyerek ve hatalarını düzelterek de para kazanabilirsiniz. Bu meslek editörlük olarak adlandırılmaktadır. İcerik.com, içerikbulutu.com gibi web sitelerine üye olarak bu web sitelerinde yazarlık yapabilir ya da başarılı olduğunuzu göstererek editörlük yapabilirsiniz.

Evinizi Kiralayarak İnternetten Ek Gelir

ev oda kiralayarak airbnb den ek gelir

İnternet üzerinden çeşitli uygulamalar ile evinizi kiralayabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle AIRBNB uygulaması ile evinizi günlük, haftalık olarak kiralayabilir ve internet üzerinden satış yapabilirsiniz. Ancak AIRBNB’den evinizi kiralayabilmeniz için bazı kurallara uymanız gerekmektedir. Evinizin temizliği ve düzeni AIRBNB’nin en dikkat ettiği konular arasında yer alıyor. Çünkü AIRBNB dışından kiralanan günlük evlerde temizlik konusunda çeşitli sıkıntılar yaşanıyor. Dolayısıyla AIRBNB bu sıkıntıları ortadan kaldırmak adına ev sahipleri için belirli kurallar getiriyor. Tabi kiracılar için de geçerli olan kurallar mevcut. Siz de evde olmadığınız zamanlarda evinizi kiralayarak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken AIRBNB’ye üye olmak ve evinizin fotoğraflarını yüklemektir.

Youtuber ya da Influencer Olun!

İnternetten para kazanmak için deneyebileceğiniz bir diğer yöntem ise youtuber ya da influencer olmaktır. Kendinize bir youtube kanalı, instagram hesabı açarak takipçi listenizi yükseltmeniz gerekmektedir. Bunun için başta takipçi satın alma, takipçi kasma gibi işlemlere başvurabilirsiniz. Daha sonra ise youtube kanalınızda ve instagram hesabınızda çeşitli paylaşımlar yapmaya başlayarak para kazanabilirsiniz. Hem youtube’dan hem de instagramdan reklamlar almaya başlayacaksınız. Burada dikkat etmeniz gereken en önnemli nokta kaliteli içerik üretmektedir. Kaliteli içerikler üreterek takipçilerinizi kaybetmez ve arttırırsınız.

Seslendirme Yapın

İnternetten para kazanmak istiyorsanız seslendirme de yapabilirsiniz. Eğer etkileyici bir sesinizin olduğunu düşünüyor ve bu ses tonu ile para kazanmak istiyorsanız seslendirme işi tam size göre. Bionluk, sadeceon gibi web sitelerinin seslendirme kategorilerinde ilan açabilir ya da reklam ajansları, cast ajansları ile görüşerek seslendirme işi yaptığınızı bildirebilir ve onlar ile çalışabilirsiniz. Bunun dışında seslendirme hizmeti verdiğinizi insanlara duyurmak için bir web sitesi açabilirsiniz. Bu web sitenizin tıklanmalarını yükselterek insanların web sitenize girmesini sağlayabilir ve seslendirme ile ilgili işler almaya başlayabilirsiniz. Sesi güzel ve etkileyici olan nadir kişilerdenseniz hadi acele edin!

SEO Danışmanlığı Yaparak Ek Gelir

seo yaparak ek gelir

SEO günümüzde oldukça önemli yere sahip olan bir konudur. Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltması olan SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Web sitelerinin Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için yapılan çalışmalar olan SEO ile ilgili insanlar doğru bilgiye sahip değil. Bu nedenle web sitelerini Google’da üst sıralara taşımak isteyen kişiler SEO danışmanlığı hizmetine başvurmaktadır. SEO ile ilgili bilginiz ve deneyiminiz varsa kendinize ek gelir elde etmek için bu deneyiminizi kullanabilirsiniz. İsterseniz aracı web sitelerini kullanarak SEO danışmanlığı hizmeti verebilir isterseniz de kendi web sitenizi kurarak SEO danışmanlığı ile ilgili hizmet verdiğinizi duyurabilirsiniz. Eğer SEO ile ilgili bir bilginiz yoksa SEO eğitimlerine ve kurslarına katılabilir, internet üzerinde bulunan SEO videolarını izleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımızda internet üzerinden para kazanma yolları ile ilgili bilgiler verdik. Günümüzde pek çok kişinin aldığı maaşa ek olarak gelir elde etmek istediği göz önüne alındığında bu yazının ne kadar bilgilendirici olduğunu anlayabiliriz. Dolayısıyla eğer siz de internet üzerinden para kazanmak ve ek gelir elde etmek istiyorsanız yukarıda yazılanları detaylı bir şekilde inceleyebilir ve kendinize en uygun olanı gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Hadi internetten ek gelir elde etmek için acele edin!

Para kazanma konusunda daha fazlası için İNTERNETTEN PARA KAZANMA sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ev Hanımları ve Anneler İçin Evde Yapılacak İşler

Akşamları Ek iş Yaparak Para Kazanmak