in ,

İnternetten Bebek Ürünleri Satışı Yaparak Para Kazanma

internetten bebek ürünleri satışı

Özellikle evden çalışmak isteyen, çocuğu olup bakacak kimsesi olmayan uzun mesai saatlerinde çalışmak istemeyenler için internetten bebek ürünleri satışı harika bir iştir. Bebek ürünleri sektöründe büyük kazanç imkanı vardır. Evinizin rahatlığında başınızda yönetici olmadan, belirli mesai saatlerine zorunlu kalmadan tamamen kendi kontrolünüzde yapabileceğiniz internetten bebek ürünleri satışı işi ile ilgileri detayları yazımızın devamında vereceğiz.

İnternetten Bebek Ürünleri Satışı için Ürün Çeşidi Seçimi

internetten bebek ürünleri satışı

İnternetten Bebek giyim ürünleri satışı yapmaya karar verdiniz. İlk yapmanız gereken hangi grupta ürünler satacağınızı düşünüp adım atmaktır. Bebek giyim ürünleri kendi içinde çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Örnek olarak Bebek mevlüt kıyafeti, hastane çıkışları, zıbın takımları, battaniye grubu, özel gün elbiseleri, bebek aksesuarları, bebek hediyelik giysileri, anne-bebek hastane takımları gibi. Kategori belirlemeniz evdeki alan, maddi kolaylık ürün satışında gruplandırma gibi size kolaylık sağlayacaktır. Bazı bebek ürünleri kutularda satıldığından çok yer kaplayabilmektedir.

Toptan Bebek Ürünleri Temini Nereden Yapılır

internetten bebek ürünleri satışı nasıl yapılır

Belirli şehirlerde örneğin İstanbul Bursa’da bu ürünlere ulaşmanız çok kolaydır. Özellikle Bebek kıyafetleri konusunda Bursa ülkemizin üretim merkezidir diyebiliriz. Bursa’da birçok bebek giyim toptancısı bulunmaktadır. Bu şehirlerden toptan bebek kıyafeti alımı imkanınız varsa İstanbul’da Eminönü, Bursa’da Vişne caddesindeki bebek giyim toptancılarından çeşit çeşit ürünlere ulaşabilirsiniz. Tabi ki imkanlar bununla kısıtlı değil. İnterneti kullanarak yüzlerce bebek giyim toptancısına ulaşabilir ve online toptan siparişinizi verebilirsiniz. Bu firmaları bulmak için internet arama çubuğuna bebek toptan giyim yazarak veya benzeri aramalar yaparak bulabilirsiniz. Farklı firmalardan benzer yada aynı ürünlerin fiyatlarını karşılaştırarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ürün kategorinizi belirlediniz ürünlerinizi temin ettiniz şimdi sıra geldi ürünleri pazarlamaya.

Bebek Ürünleri Satışı İnternette Nerede Yapılır

Online alışveriş son yıllarda fazlasıyla yaygınlaşarak kişilerin evinden çıkmadan, kalabalığa girmeden, sıra beklemeden kapıya kadar siparişlerinin teslim edilmesiyle büyük rahatlık sağlamakta. Bu nedenle ilk hedefiniz internet yoluyla satış olmalıdır.

Sosyal Medyadan Satış

Sosyal medya hesabı olmayan kişi yok denecek kadar azdır. İşe ilk adımı sosyal medya hesaplarınızdan atabilirsiniz. Özellikle Facebook, İnstagram ve Pinterest kullanmanız faydalı olacaktır. Facebook ve instagram son zamanlarda en yoğun kullanılan sosyal medya mecralarıdır. Bu ikisinde bulunmanız özellikle çok önemlidir. İnstagramdan satış nasıl yapılır yazımıza göz atarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Online Pazar Yerleri ve Uygulamalarda Satış

Herkesin çok yoğun olarak kullandığı online pazar yerlerini artık hepimiz biliyoruz. Bunlardan bazılarını sadece işletme olanlar kullanabileceği gibi bazılarını işletme olmayanlar yani bireyseller de satış için kullanabiliyor. Eğer bir işletmeniz varsa Hepsiburada, N11, Amazon, Trendyol gibi pazar yerlerinde belirli bir komisyon karşılığında ürünlerinizin satışını yapabilirsiniz. Ama belirttiğimiz gibi bu pazar yerlerinde işletme olmanız şart. Bireysel olarak ürünleriniz satabileceğiniz pazar yerlerine örnek vermek gerekirse Gittigidiyor, Sahibinden gibi mecraları da kullanabilirsiniz. Son dönemde satış için çok büyük sıçrama yapan uygulamalarda mevcut. Bu uygulamalar çok popüler olmaya başladı ve gerçekten insanlar hem ürünlerini hemde ellerindeki ihtiyaç fazlası ürünlerini satışını çok kolay gerçekleştirebiliyorlar. Özellikle kıyafet gibi ürünlerin satışı Dolap uygulamasında yapılabiliyor. Kıyafetten elektroniğe her şeyin satışı içinde Letgo uygulaması kullanılabilir. Dolapta satış için müşterileriniz kredi kartı kullanabiliyor ve sizde belirli bir komisyon ödüyorsunuz. Letgo’da ise tamamen müşterilerinizle birebir iletişime geçerek kendi aranızda komisyon vermeden anlaşarak satışınızı yapabiliyorsunuz.

Ürünleri İnternetten Satışa Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternette en önemli şey ürünün resimlerinin net ve ürünün detaylı fotoğraflarının olmasıdır. Ürünlerin fotoğraflarını çekin ve renk tonlamasına, ışık kalitesine ürünlerin düzenine dikkat edin. Fotoğraf aşamasını tamamladıktan sonra ürünün fotoğrafını sosyal medya hesaplarınıza yükleyin. Ürünle ilgili açıklayıcı, detaylı ancak sıkmayan açıklamalar ekleyin. Örneğin bebek mevlüt kıyafetini ele alalım. Kaç parçadan oluştuğu, ürünün kumaş içeriği, renk ve beden bilgileri ve tabi ki fiyatı yeterli olacaktır. Daha sonra arkadaşlarınızı etiketleyin gönderinin herkese açık olduğuna emin olun. Gönderiye hashtag (#) ile kelimeler ve özellikle popüler olanları da eklemeniz daha bulunabilir olmasını sağlayacaktır. Alıcılara güven vermek için mutlaka iletişim bilgilerinizi girin. Gelen soruları hızlı ve net şekilde cevaplayın. Fiyatı özel mesajla yazmak yerine ürün detayında belirtin. Müşterilere değişim veya iade imkanı sunun. En önemli bir diğer husus ürünlerinizin kalitedir. Kalitesine güvendiğiniz arkasında durabileceğiniz kendi çocuğunuza giydirebilirim diyebileceğiniz ürünleri satmanız müşterilerinizin memnuniyetini ve tekrar alışverişini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evde Yaşlı Bakımı Yaparak Para Kazanma

Nişan Tepsisi Süsleme Düğün Aksesuarları Yaparak Para Kazanma