in ,

Evlere İş Veren Firmalar Nasıl Bulunur?

Evdeki boş zamanını değerlendirmek isteyen ev hanımları evde yapabileceği işleri bularak para kazanırlar geçimlerini sağlarlar ve ek gelir elde ederler. Ekonomik şartlardan dolayı ek iş yapmak isteyen ya da evde iş yapmak isteyen ev hanımları, evlere iş veren firmalar bulma konusunda neler yapabileceğini bilememekte veya zorlanabilmektedir. Ancak internetin bu denli gelişmesi ile birlikte evlere iş veren firmalar kolaylıkla bulunabilmektedir. Peki, evlere iş veren firmalar nasıl bulunur?

Boncuk, Pul, Taş Dikme İşi Veren Firmalar

evlere iş veren firmalar

Ev hanımlarının evden yaptığı işlerin başında evde boncuk dikme işi gelir. Çoğu ev hanımının hali hazırda bildiği ve eli yatkın olduğu için boncuk, pul veya taş dikme işini yapar. Boncuk dikme işi ile ev işlerinizi yaparken aynı zamanda evdeki kalan boş zamanınızı para kazanmak için değerlendirebilirsiniz. En çok boncuk, taş dikme işi tahmin edeceğiniz üzere abiye elbiselere yapılmaktadır. Abiye elbiselere taş boncuk dikme işini abiye elbise satışı yapan firmalar değil daha çok bu abiyeleri diken atölyeler evlere vermektedir.

Atölyeler evlere verdiği boncuk dikme işine ne kadar para ödüyor diye soruyorsunuzdur. Dikilicek taş, boncuk miktarına, daha doğrusu işin basitliğine ve zorluğuna göre değişmektedir. Ortalama fiyatlar ürün başına 1 TL den 10 TL veya daha üzerine çıkabilir. Gelin tahmini ne kadar kazanabilirsiniz bakalım. Ortalama 7 TL üzerinden hesaplayalım. Günde 10 tane abiye elbiseye boncuk diktiğinizi varsayarsak günde 70 TL kazanırsınız. Ayda 2100 TL kazanırsınız. Ayrıca atölyelerden iş alan ev hanımları çevresinde tanıdıklarına komşularına da bu işleri dağıtarak ayrıca para kazanmaktadır. Nasıl mı?. Atölye ürün başı 9 TL ödeme yapıyor diyelim. Sizde komşunuza 6 TL den verebilirsiniz. Sadece aracılık ederek ekstra ürün başı 3’er TL kazanabilirsiniz.

Sizde evde taş ve boncuk dikme işi yaparak para kazanmak istiyorsanız bu işi nasıl bulabilirsiniz anlatalım. Öncelikle çevrenizde bulunan atölyeleri gezerek sorabilir ve bu işler çıktığında sizi aramaları için numaranızı bırakabilirsiniz. Bu işi yapan komşularınız varsa onlar aracılığıyla başlayabilirsiniz. İnternetten evlere boncuk işi ve benzeri aramalar yaparak daha kolay bulabilirsiniz. Özellikle Facebook’ta bir çok grupta evlere iş vermek isteyen ilanlar bulabilirsiniz. Bu ilanlarla iletişime geçerek iş almaya başlayabilirsiniz. Unutmayın bu işler genelde ikamet ettiğiniz çevreye yakın firmalar tarafından verilir. Bulunduğunuz çevrede üretim yapan firmalar yoksa iş alma konusunda zorlanabilirsiniz.

Kına ve Düğün Aksesuarları İşi Veren Firmalar

Evde yapılan işlerden bir tanesi de kına, düğün, nişan gibi organizasyonlarda dağıtılacak hediye, gelin çiçeği, nedime tacı, kına sepeti gibi malzemelerin yapımıdır. Bu firmalara arama motoruna yaşadığınız şehrin adı + organizasyon yazarak ulaşabilirsiniz. Bunun dışında düğün salonlarını dolaşarak organizasyon işi veren firmaların bilgilerini isteyebilirsiniz.

Makale Yazarlığı Veren Firmalar

evlere iş veren firmalar

Evde makale yazarak para kazanmak son zamanlarda çok sık talep gören bir meslek haline geldi. Evde makale yazarak para kazanmak ise evde yapılan diğer işlere göre daha kolay. Çünkü internet üzerinden makale yazabileceğiniz pek çok siteye ve firmaya rahatlıkla ulaşabilmek mümkün. Bionluk, makale.net gibi web sitelerine üye olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sabun Paketleme İşi Veren Firmalar

evlere iş veren firmalar

Kalıp sabun yapımı ve paketlemesi de son zamanlarda evden iş yapmak isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu bir alternatif haline gelmiştir. Bu tür paketleme işlerinde firmalar genelde bir kişi değil bir ekip istiyorlar. İşin hızla bitirilip teslim edilmesi için ekip oluşturmanız istenebilir. Özel olarak hazırlanmış karton sabun kutularına desenli veya kokulu sabunlar yerleştirilerek daha sonrada kolilere yerleştirilerek yapılıyor. Bazı sabun paketleme işleride tek tek tüllerin içine not kağıtlı ve kurdelalı şekilde hediyelik olarak paketlenebiliyor. Yapılan bu işte firmalara internette yayınlanan iş ilanlarını inceleyerek ulaşabilmek mümkün. Facebook gruplarından da iş verenleri bulabilirsiniz. Bunun dışında yaşadığınız şehirde sabun üreten firmaları araştırarak iletişime geçebilirsiniz. Üçüncü seçenek olarak ise ambalajcıları dolaşarak paketleme için çalıştıkları firmalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bakıcılık İşi Sağlayan Firmalar

Evde bakıcılık yapmak için gazetedeki iş ilanlarına, internetteki iş ilanlarına bakabilirsiniz. Bu ilanlar muhtemelen iş bulmanız için yeterli olacaktır. Ancak bunlara alternatif olarak evde bakıcılık hizmetleri veren firmalar ile birebir iletişime geçebilir ve kadrolarında açık olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Çevrenizede bu işi yaptığınız haberini vermeyi unutmayın. Çevrenizdende günü birlik bakıcı ihtiyacı olanlar olabilir.

Çağrı Merkezi Operatörlüğü

evlere iş veren firmalar

Çağrı merkezi işi evde ek iş olarak yapılabilecek işler arasında yer almaktadır. İnternet ve bilgisayar aracılığı ile yapılan bu işi ancak kariyer.net, ilan.net gibi iş bulma sayfalarını inceleyerek bulabilirsiniz. Bunun dışında yaşadığınız şehir + çağrı merkezi operatörü şeklinde arama yaparak da bu işi sağlayan firmalara ulaşabilmek mümkündür.

Evden çalışarak para kazanmak hakkında daha fazla konu için evden iş yapma sayfamızı ziyaret edin.

Leave a Reply
  1. Denizlide evden çalışmak için işe ihtiyacım var buraya ilan yaıyormusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bayilik Almadan Önce Kesinlikle Sormanız Gereken 5 Soru

El Emeği Evde Ürettiğim Ürünler İnternette Nerede Satılır