in ,

Ev Hanımları ve Anneler İçin Evde Yapılacak İşler

Günümüzde ekonomik koşullar nedeni ile yalnızca erkeğin çalışması ile ev geçindirmek için imkansız hale gelmiştir. Ancak ev hanımı ve özellikle anne olan kişiler tam zamanlı olarak bir iş yerinde çalışamazlar ve evde yapılacak işler hakkında arayışa girerler. Küçük çocukları bulunan anneler bebeklerini bir bakıcıya emanet etmek istemez ya da kazandıkları paranın büyük bir kısmını dadıya vermek istemezler. Her annenin yanında akrabası ya da annesi bulunamayacağı göz önüne alındığında annelerin çalışabilmesi için gerekli olan tüm koşulların ortadan kalktığını görebiliriz. Bu nedenlerle evde yapılacak işler devreye girmektedir.

Yukarıda bahsedilen nedenlerden dolayı kadınlar çalışamadıkları için evlerinin gelirine bir katkıda da bulunamazlar ve ekonomik olarak kısıtlama içerisine girerler. Kadınların bu ekonomik kısıtlamadan kurtulması ve ev ekonomisine bir katkı sağlayabilmeleri için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bu seçeneklerin en başında evde yapılacak işler gelmektedir. Ev hanımları ve anneler için hazırladığımız bu yazımızın devamını okuyarak ev hanımlarının ve annelerin evden çalışarak nasıl para kazanabileceklerini öğrenebilmeleri mümkündür. Peki, kadınlar ve anneler evden nasıl çalışarak para kazanabilirler? Evde yapılacak işler nelerdir? Ev hanımlarına iş imkanı ve annelere iş imkanı nelerdir? Gelin hep beraber inceleyelim.

Ev Hanımları ve Anneler Evden Nasıl Çalışabilir?

Günümüzde evden çalışma fikri pek çok kişinin ilgisini çeken bir konudur. Sabahları kalkıp işe gitmeden, dilediğiniz zaman aralığında dilediğiniz gibi çalışmak kulağa çok hoş geliyor değil mi? O halde kendiniz için en ideal evde yapılacak işlerle evden çalışmaya başlayabilirsiniz. Şimdi gelin hep birlikte evden nasıl çalışabileceğinizi inceleyelim.

Freelance Yazarlık

Annelere iş imkanı ve ev hanımlarına iş imkanı dendiği zaman akla gelen diğer yöntem freelance yazarlıktır. Freelance yazarlık, aslında son zamanlarda freelancer olarak çalışmak isteyen kişilerin ilgisini çeken ve sık sık talep gösterdiği işler arasında yer almaktadır. Üstelik freelancer yazarlık için herhangi bir lisans mezunu olunması gerekmemektedir. Tabi yazarlık, dilbilgisi kuralları gibi konulara hakim olunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra SEO uyumlu makale de oldukça talep gören konular arasındadır. Bu noktada freelance yazarlık yapmak isteyen kişilerin SEO uyumlu makale ve SEO konusunda da bilgili olması gerekmektedir. Eğer siz de yazarlık konusunda, SEO uyumlu makale konusunda bilgiliyseniz ve bu konuda kendinize güveniyorsanız freelance yazarlık tam size göre. Makale.net, içerik.net, içerik.com, icerikbulutu.com gibi sitelerde üyelik oluşturup kendinize bir profil oluşturarak freelance yazarlık yapmaya başlayabilirsiniz. Bu sitelerde freelance yazarlık ile para kazanmaya çalışırken biraz sabırlı davranmanız gerekmektedir. Aylık kazancınızı yükseltmek için sabırlı davranırsanız 3-4 ay içerisinde asgari ücret kadar bir gelir elde edebilirsiniz.

El İşi Takılar

evde yapılacak işler boncuk takı yapmak

El işi takı yapmak, uzun yıllardır ev hanımlarının tercih ettiği işlerden bir tanesidir. El işi takıların hem basit hem de evde yapılacak işlerden olması ev hanımlarının ve annelerin ilgisini çekmektedir. El işi takılardan para kazanmak için bir firma ile anlaşabilirsiniz. Bunun dışında kendinize bir instagram sayfası açabilir ve hazırladığınız el işi takıları bu instagram sayfasında satabilirsiniz. Ancak instagram sayfasında takılarınızı satmak için biraz sabırlı davranmanız ve ekstra emek harcamanız gerekebilir. Takılarınızı internet üzerinden satabilmek için öncelikle yüksek takipçiye sahip olmanız gerekiyor. Bunun içinde yapmanız gerekenleri instagram satışı olarak açacağımız başlıkta detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz.

Takı yaparak para kazanmanın en güzel yanı ise yaratıcılığınızı ve üretkenliğinizi gözler önüne serebiliyor olmanızdır. Üstelik fiziki bir dükkan kiralayarak, eleman çalıştırarak bir işe girişmenize de gerek yok. Kendi yaptıklarınızı satarak küçük, ileride de büyük gelir elde edebilirsiniz. Kendi yaptığınız el işi takıları instagramın yanı sıra gittigidiyor, n11 gibi e-ticaret portallarından da satış yapabilirisiniz. Ancak bunun için birkaç resmi prosedür gerekmektedir. Bu sizi biraz uğraştırabilir.

Pasta/Yemek

evde yapılacak işler pasta yapmak

Yemek yaparak para kazanma fikri kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Ev hanımlarına ek gelir elde etmeleri için sunulan fikirlerden bir tanesi de yemek yaparak para kazanma yöntemidir. Eğer oturduğunuz semtte çevreniz varsa ve yemeklerinize güveniyorsanız yemek ve pasta yaparak aile ekonominize katkıda bulunabilirsiniz. Doğum günlerinde özellikle şeker hamurun çeşitli desenlerde ve şekillerde yapılan pastalar kişilerin dikkatini çok çekiyor. Ancak bu pastaları pastanede yaptırmak oldukça pahalı. Biraz da yetenek ve el işi gerektirdiği için kişiler kendileri yapmaktan da çekiniyor. Pasta, tatlı gibi konularda kendinize güveniyor ve bunlar ile ilgili bilgi sahibiyseniz pastacılık ile para kazanmak tam size göre. Bunun dışında baklava, revani, şekerpare, sarma, kuru pasta gibi yemek ve tatlı çeşitlerini de yapıp satarak para kazanabilirsiniz. Hatta işi ilerleterek kendinize bir web sitesi açabilir ve bu web sitesinden sipariş almaya başlayabilirsiniz. Bu sayede çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Satış-Pazarlama

Günümüzde Avon, Oriflame, Farmasi gibi kozmetik markalarının çok fazla talep gördüğünü ifade edebilmek mümkündür. Bu markaların ise fiziki bir mağazaları bulunmamaktadır. Tamamen katalog üzerinden beğenilen ve sipariş verilen bu kozmetik ürünlerini satışını yaparak para kazanabilmek mümkündür. Söz konusu markaların temsilcileri ile iletişime geçerek ya da web sitelerinden temsilcilik, danışmanlık formlarını doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması durumunda size o ayın katalogları ve ürünlerin size geliş fiyatları ile ilgili bir paket gelecektir. Bu kataloglardan çevrenizdeki kişilere ürün satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Üstelik belirli bir satış sayısına ulaştıkça ücretsiz hediyelere de sahip olabilirsiniz. Bunun dışında markaların sunduğu ürünleri çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Bazı kişiler işi biraz daha geliştirerek web sitesi ya da instagram üzerinde de Avon, Oriflame, Farması gibi markaların ürünlerini satabilmektedir.

Tercümanlık

Türkçe dışında bir dile hakimseniz bu sizin için büyük bir şanstır. Günümüzde İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça gibi dillere talep oldukça fazla. Ancak bu dillere doğru bir şekilde hakim olan insan bulmak ise biraz zor. Genelde yabancı dil bildiğini iddia eden kişiler, aslında çok iyi bilmiyor ve çeviri sırasında sıkıntılar yaşıyor. Eğer sizin hakim olduğunuz bir dil varsa ve hedef dil ile kaynak dil arasında çeviriyi başarılı bir şekilde yapabileceğinize inanıyorsanız evden tercümanlık ve çevirmenlik hizmeti verebilirsiniz. Bionluk.com, sadece.com gibi web siteleri çeviri hizmeti veren kişiler ile çeviri hizmeti almak isteyen kişileri aynı platform üzerinde topluyor. Sizde bu web sitelerine üye olarak başarılı bir şekilde çeviriden para kazanabilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı-Hayvan Bakıcılığı

evde yapılacak işler çocuk bakıcılığı

Eğer yukarıda bahsettiğimiz yeteneklere ya da meslek gruplarına sahip değilseniz çocuk ya da hayvan bakıcılığı yapabilirsiniz. Ancak çocuk ve hayvan bakıcılığı yapmak istiyorsanız bu konularda da bilgi ve deneyim sahibi olmanız gerekmektedir. Kişiler özellikle daha önce evcil hayvana sahip olmuş ya da daha önce bebek, çocuk bakıcılığı yapmış kişileri tercih etmektedir. Özellikle çocuk bakıcılığı çok hassas bir konu olduğu için bebek ve çocuk bakımı hakkında bilginiz yoksa bu işe atılmanızı önermeyiz. Bunun dışında çocuk bakıcılığını ya da hayvan bakıcılığını kendi evinizde yapabileceğiniz gibi kişilerin kendi evlerinde de yapabilirsiniz.

Instagramda Satış Yapmak

evde yapılacak işler instagram

Ev hanımları için iş imkanı dendiği zaman akla gelen bir diğer yöntem instagram satışıdır. İnstagram satışının yanı sıra kişiler yüksek takipçili hesaplar oluşturarak da para kazanabilirler. Bunun için yapmanız gereken bir instagram hesabı açmak ve bu hesabın takipçi sayısını yükseltmektir. Daha sonra satmak istediğiniz ürün ile ilgili paylaşımlar yaparak instagram üzerinden satış yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun dışında yüksek takipçili hesabınıza reklam alarak da instagram üzerinden satış yapabilirsiniz.

Ev hanımları için iş imkanı dendiği zaman akla gelen yöntemleri sizin için derledik. Eğer siz de tam zamanlı olarak çalışamıyor ve evden çalışarak para kazanmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden kendiniz için en uygun olanı tercih ederek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Çok daha fazla evden yapılabilecek iş fikirleri için evden iş yapma sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

para kazandıran oyunlar

Para Kazandıran Oyunlar-Gerçek Para Kazandıran Oyunlar

İnternetten Ek Gelir Kazanmanın Yolları