in ,

El Emeği Evde Ürettiğim Ürünler İnternette Nerede Satılır

El işi yapmak bilgi, beceri ve tecrübe isteyen bir iştir. Bu alanda bilgisi, becerisi ve tecrübesi olan kişiler el emeği ürünleri ile para kazanabilmektedir. İnternet bu denli yaygın olmadan önce el emeği ürünler günlerde, ev gezmelerinde gösterilir ve satılırdı. Ancak günümüzde internetin insan hayatında büyük bir öneme sahip olması ile beraber el emeği ürünlerin satışı internetten de gerçekleştirilmeye başlandı. Özellikle ev hanımlarının çabaladığı ve ürettiği ürünler internette nerede satılır sorusu ile Ev hanımları internetten satış yapma konusunda çok tecrübelendi. Kadınların kendi ürettiği ürünlerden kokulu taş, hediyelik sabunlar, el örgüsü kıyafetler, örgü bebekler ve daha birçok ürün özellikle sıkça karşılaştığımız satılan ürünler. Bu ürünler internette nerede satılır hangi web sitelerini kullanabiliriz gelin bakalım.

İnstagram

İnternette el emeği ürünlerin satılabileceği ilk mecra instagram olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle mağazalarda bulamayacağınız kişiye özel olarak yapılan ürünler burada ev hanımları tarafından yapılarak satılıyor. İnstagramda birçok kişinin el emeği ürünler sattığı kesinlikle sizinde dikkatinizi çekmiştir. İnstagramda satış yapanların çoğu ev hanımları ve evden gelir elde etmek isteyen kişilerden oluşuyor. Ev hanımları kendi el becerileriyle ürettiği ürünleri instagramda satarak gelir elde ediyor. Sizinde internetten para kazanmak için ilk yapmanız gerekenlerden biri instagram hesabı açarak müşterilere ulaşmak olmalıdır. İnstagram sadece müşterilerinizi bulmanızı ve iletişime geçmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle instagramdan yapacağınız satışlarda hiçbir komisyon ödemeden tüm kazancı kendinize alabilirsiniz. İnstagramdan satış yapmak ilginizi çekiyor ise İnstagramdan nasıl satış yapılır yazımızıda okuyabilirsiniz.

internette nerede satılır

Facebook

Facebook ta aynı instagramda olduğu gibi ev hanımlarının, ek iş yapmak isteyenlerin veya evden çalışmak isteyen herkesin satış yapmayı tercih ettiği sosyal mecralardandır. İnternetten para kazanmak için öncelikle sahip olduğunuz arkadaş çevresine ürünlerinizi tanıtmaya başlıyorsunuz. Çevreniz sizden alışveriş yaptıkça beğendikçe arkadaşlarınızın arkadaşlarına ve onlarında çevresine ulaşarak kitlenizi sürekli büyütebiliyorsunuz. Böylece satış yapabileceğiniz potansiyel müşteriler sürekli artıyor. Son zamanlarda el emeği ürünler dışında facebookta organik ürünlerde satılmaya başlandı. Limon satan çiftçiler bile var. Emin olun sizde ürünlerinizi satabilirsiniz.

internette nerede satılır

Etsy

El emeği ürünlerimi nerede satabilirim sorusuna verilebilecek en iyi cevap Etsy’dir. Etsy 30 milyonun üzerinde müşterisi olan oldukça gelişmiş bir sitedir. Kullanıcılar sitedeki ürünlerini listelemek için ürün başına ödeme yaparak ürünlerini satışa çıkartabiliyor. Ayrıca ürün satışı olması durumunda Etsy komisyon da alıyor.

internette nerede satılır

Handmade at Amazon

Amazon bilinirliliği oldukça yüksek olan bir web sitesi. Tüm dünyada hergün milyonlarca kişi amazon’dan alışveriş yapıyor. Sizinde amazonda ürünlerinizi sergilemeniz bu devasa müşteri kitlesine ulaşmanızı sağlayacaktır. Handmade at Amazon ise el yapımı ürünlerin satışının yapıldığı yer. Handmade El yapımı demektir. Takı, ev ürünleri, güzellik aksesuarları ve pek çok ürün Handmade at Amazon aracılığı ile satılmaktadır. Amazon’un bilinirliliği ve güvenilirliği Handmade at Amazon’un da güvenilir olmasını sağlamaktadır.

internette nerede satılır

Artfire

El işi ürünlerinizi satabileceğiniz diğer bir site ise Artfire. Artfire’ın en büyük avantajı dükkan ya da ürün sayfalarında herhangi bir reklama rastlanmamasıdır. Artfire’da da ürün başına oldukça küçük miktarlar ödeyerek ürünlerinizi listeleyerek satışa sunabilirsiniz.

internette nerede satılır

Ebay

Ebay’da tıpkı Handmade at Amazon gibi güvenilirliği yüksek olan bir site. Günümüzde toplam 160 milyondan fazla insanın Ebay üyeliği bulunuyor. 50 adetten fazla ürünü satışa sunmadığınız sürece herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ancak sattığınız ürünler üzerinden bir miktar komisyon alınıyor.

Zibbet

Zibbet’in diğer web sitelerine göre daha az satıcısı bulunuyor. Bu da Zibbet’teki rekabet oranını indiriyor. Zibbet’in diğer sitelerden farkı ise satış yapabilmek için aylık ödeme yapılmasıdır.

Bonanza

Ebay, Etsy, Amazon gibi sitelerde satış yapıyorsanız bu sitelerde listelediğiniz ürünleri otomatik olarak Bonanza’ya aktarabiliyorsunuz. Bonanza’nın bir diğer avantajı ise aylık dükkan ücreti ya da listeleme ücreti almıyor olmasıdır. Ancak Bonanza’nın aldığı komisyon biraz fazla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evlere İş Veren Firmalar Nasıl Bulunur?

İnternetten Para Kazanma Yolları : En İyi 40 Yöntem