in ,

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog yaz para kazan

Son zamanlarda internetin insan hayatında oldukça önemli bir konuma gelmesi ile birlikte internet üzerinden para kazanmak isteyen kişilerin sayısı da artmıştır. Dolayısıyla pek çok farklı internetten para kazanma yöntemi de ortaya çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi de blog yazmaktır. Blog yazarak para kazanma başta kulağa oldukça basit gelse de sanıldığı kadar basit ve çabuk gerçekleşebilecek bir durum değildir. Blog yazarak para kazanmak için öncelikle yapacağınız işi sevmelisiniz. Aksi durumda çok kısa bir süre de sıkılır ve emeklerinizin boşa gitmesine neden olursunuz. Peki, blog yazarak para kazanmak için hangi adımları izlemek gerekmektedir? İşte cevapları…

Bir Web Sitesine Sahip Olmalısınız

Blog yazarak para kazanabilmek için öncelikle bir web sitesi kurmalısınız. Bunun için alanında uzman bir web tasarımcı ile iletişime geçerek SEO kurallarına uygun bir web sitesine sahip olmalısınız. Web sitenizi yaptırırken yazacağınız blogların hangi konular ile ilgili olacağına da karar vermelisiniz. Kendi zevk ve beğenilerinize uygun konular seçerek sıkılmadan blog yazabilirsiniz.

SEO Uyumlu Makale Yazımı

SEO kurallarına uygun bir web sitesine sahip olduktan sonra gerçekleştirmeniz gereken diğer adım ise SEO uyumlu makale yapmak olacaktır. Web sitenizin konseptine uygun olacak şekilde belirlediğiniz konular ile SEO uyumlu makale yazarak web sitenizin Google aramalarında üst sıralarda yer almasınız sağlayabilirsiniz. SEO kurallarına uygun olmayan bir makale ile arama motorlarında üst sıralara çıkmanız ve para kazanmanız imkansızdır.

Google Adsense Başvurusu

Google adsense konusu aslında oldukça detaylı ve bilgi isteyen bir konu. Ancak web sitenizi bir kullanıcı için bilgi verici ve yeterli bir konuma getirdikten sonra Google Adsense başvurusu yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde web sitenizde Google reklamları çıkmaz ve para kazanamazsınız.

Sürekli İçerik Üretin

Google Adsense başvurunuz kabul edikten sonra nasılsa para kazanıyorum, içerik üretmeme gerek yok düşüncesi ile içerik üretmekten vazgeçmeyin. Ne kadar kaliteli içerik üretirseniz o kadar fazla para kazanırsınız. Aksi durumda ise tıklanmalarınız düşer ve para kazanamaz hatta zarara girersiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İş Kurarken Reklam ve Pazarlamanın Önemi

Instagram Üzerinden Satış Nasıl Yapılır?