in ,

Akşamları Ek iş Yaparak Para Kazanmak

Günümüzde hemen hemen herkes geçim derdi nedeni ile akşamları ek iş yaparak gelir elde etmek isterler. Özellikle kalabalık ailede yaşayan ve o ailenin tüm giderleri, sorumluluğu üzerinde olan kişiler tam zamanlı işlerinin yanı sıra akşamları ek iş yaparak gelir etmeye çalışırlar. Günümüzde ek gelir etmek isteyen kişiler için pek çok ek iş imkanı bulunmaktadır. Hem klasik hem te teknolojik yöntemleri kullanarak aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Akşamları en çok para kazandıran ek işleri sizler için hazırladık. Siz de bu ek iş imkanlarını inceleyerek kendiniz için en uygun olanı tercih edebilir ve ek gelir elde edebilirsiniz.

Akşamları Ek İş Garsonluk Yapmak

akşamları ek iş garsonluk yapmak

Garsonluk aslında kolay gibi gözükse de oldukça zor bir iştir. Bu doğrultuda özellikle akşamları garsonluk yapacak olan kişilerin çok daha sabırlı olması gerekmektedir. Tam zamanlı bir işten çıktıktan sonra garsonluk yapmaya gidiliyorsa ciddi anlamda yorgunluk ve gerginlik olabilir. Ancak akşamları garsonluk yaparak para kazanmak istiyorsanız tüm bunları göz önüne almanız gerekmektedir. Akşamları garsonluk, özellikle yaz aylarında tercih edilen bir meslektir. Yaz aylarında restoranlarda, barlarda, kafelerde gece garsonluk yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Söz konusu mesleğin fiyatlandırması ile çalıştığınız yere göre değişkenlik göstermektedir.

Yerinde Koltuk yıkama İşi

akşamları ek iş koltuk yıkama

Günümüzde pek çok kişi koltuk yıkama ve halı yıkama hizmetlerinden yoğun bir şekilde yararlanmaktadır. Ancak bu hizmetlerinde yerinde veriliyor olması kişilerin çok daha fazla ilgisini çekmektedir. Çünkü kişiler, koltuklarını alıp götüren firmalara güvenmiyor ve koltuklarını geri getirmeyeceklerini düşünebiliyor. Bu doğrultuda yerinde koltuk yıkama hizmeti vererek ciddi miktarlarda para kazanabilirsiniz. Ancak bu işi yapabilmek için profesyonel bir makineye sahip olmanız gerekiyor. Profesyonel bir koltuk yıkama makinesi ile akşamları evlere giderek koltukları yıkayabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Ortalama bir koltuk takımını yıkadığınız da ise 100 TL ile 150 TL arasında bir para kazanmanız mümkündür.

Akşamları Ek İş Taksicilik

akşamları ek iş taksicilik

Taksicilik, dünyanın en zor mesleklerinden bir tanesidir. Akşamları ek gelir elde etmek için yapılacak işler dendiği zaman ise şüphesiz ki akla ilk olarak taksicilik gelmektedir. Akşamları taksicilik yaparak para kazanmak için öncelikle taksisi olan bir kişi ile anlaşılması gerekmektedir. Taksisi olan ve taksi işleten kişiler genellikle düzenli olarak çalışabilecek taksiciler aramaktadır. Bu doğrultuda eğer düzenli olarak taksicilik yapmaya karar verdiğiniz bu işe girmeniz çok daha iyi olacaktır. Sadece akşamları taksiye çıkarak ciddi miktarda ek gelir edilebilmesi mümkündür. Siz de şoförlüğünüze güveniyorsanız akşamları taksicilik yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

Köpek Gezdirerek Para Kazanabilirsiniz

Köpek gezdirerek para kazanma fikri kulağa çok gerçekçi gelmeyebilir. Ancak köpek gezdirerek para kazanmak gerçekten mümkün. Özellikle hayvanlar ile iyi anlaşıyor ve köpekleri seviyorsanız sevdiğini işi yaparak ek gelir kazanabilirsiniz. Yurtdışında oldukça popüler olan bu işi, Türkiye’deki büyük şehirlerde de uygulayabilirsiniz. Köpek gezdirme işi 30 dakika ve 1 saatlik yürüyüşlerden oluşmaktadır. Fiyatlar her ne kadar değişse de genellikle 35 TL ile 50 TL arasındadır. Yani 30 dakika ve 1 saatlik bir yürüyüşten 35 TL ile 50 TL arasında bir ek gelir elde edebilmeniz mümkündür. Ayrıca bir gece de birden fazla köpeği gezdirebilirsiniz. Sadece akşamları köpek gezdirerek 100 TL ile 200 TL’ye kadar ek gelir elde edebilmeniz mümkündü.

Tamircilik Yaparak Para Kazanabilirsiniz

Günümüzde pek çok kişi tam zamanlı olarak çalışırlar. Bu doğrultuda evde herhangi bir makinenin ya da eşyanın arızalanması durumunda tamircileri hafta sonu çağırmak zorunda kalmaktadır. Bu da pazartesi meydana gelen bir arızanın tamir edilebilmesi için 5 gün beklenmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Bu doğrultuda akşamları hizmet veren bir tamirci olursanız özellikle çalışan kişilerin sık sık tercih ettiği biri haline gelirsiniz. En ufak bir musluk tamiri yapan kişiler dahi 50 TL gibi bir ücret talep ediyor. Buradan da anlaşıldığı gibi tamircilik işinde ciddi paraların kazanıldığını ifade etmek mümkündür. Düzenli olarak tamir işine giderek 3000 TL’ye kadar ek gelir elde edilebilmesi mümkündür. Ayrıca düzenli olarak tamir hizmeti sunmak için kendinize bir web sitesi de açabilirsiniz. Böylelikle çok daha büyük bir hedef kitleye ulaşabilmeniz mümkündür.

Akşamları Ek İş Badana Yapmak

Badana yapmak, bilgi ve teknik gerektiren bir iştir. Her ne kadar al eline fırçayı, vur duvara gibi bir meslek tarzında gözükse de aslında oldukça zorlayıcı bir meslektir. Özellikle hafta içi tam zamanlı olarak çalışan kişiler, evlerini boyatmak istediğinde hafta sonu boyatmak zorunda kalırlar. Fakat pek çok boyacı, hafta sonu hizmet vermemekte ve hafta içi boya yapmaktadır. Bu doğrultuda akşamları ek iş olarak boya ve badana hizmeti vererek hem kendi ekonominize katkı sağlayabilir hem de çalışan kişilerin evlerini hafta içi boyatmalarına imkan tanıyabilirsiniz. Eğer sizin de boya ve badana konusunda tecrübeniz varsa akşamları boya ve badana yaparak hizmet verebilirsiniz.

Direksiyon Hocalığı

Taksi şoförlüğü yapabilecek olan kişiler, akşamları direksiyon hocalığı da yapabilmektedir. Tabi direksiyon hocalığı yapılabilmesi için kişilerin sahip olması gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Bu doğrultuda gerekli niteliklere sahip olunması durumunda akşamları direksiyon hocalığı yapılabilmektedir. Kişiler, bir direksiyon kursu aracılığı ile direksiyon kursu verebileceği gibi çevrelerindeki kişilere direksiyon kursu vererek de ek gelir elde edebilirler. Eğer bir direksiyon kursu ile çalışacaksanız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen çeşitli eğitimlere katılmanız gerekmektedir. Çünkü yalnızca iyi bir şoför olmak ve şoförlük konusunda öz güvene sahip olmak direksiyon hocalığı için yeterli bir kriter değildir. Bu doğrultuda direksiyon hocalığı yapmak isteyen kişilerin söz konusu kriterleri araştırması ve sahip olması gerekmektedir.

Güzellik Hizmetleri Vermek

Günümüzde kadınlarda yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Bu doğrultuda çalışan pek çok kadının akşamları ek gelir elde edebilmeleri için çeşitli imkanlar bulunmaktadır. Bu imkanlardan bir tanesi de akşamları kadınlara güzellik hizmetleri vermektedir. Eğer saç kesme, saç boyama, kaş alma gibi konularda bilgili iseniz ve kendinize güveniyorsanız güzellik hizmetleri vererek ek gelir elde edebilirsiniz. Bunun dışında manikür, pedikür gibi güzellik hizmetlerini de verebilirsiniz. Üstelik bu hizmetleri verebilmeniz için herhangi bir sermayeye de ihtiyacınız bulunmamaktadır. Bilginize ve tecrübenize güvenerek etrafınızdaki kişilere güzellik hizmetleri vererek ciddi miktarlarda para kazanabilmeniz mümkündür.

Evde Tespih Yapımı

Akşamları en çok para kazandıran ek işler dendiği zaman akla gelen iş imkanlarından bir tanesi de evde tespih yapımıdır. Birbirinden eşsiz taşlar ve ipler ile oluşturduğunu tespihleri çevrenizde satabilirsiniz. Bunun dışında kendinize bir instagram hesabı oluşturarak ev yapımı tespihlerini rahatlıkla satabilirsiniz. Aslında evde tespih yapımı internette para kazanma yöntemlerinden bir tanesi olabilir. Özellikle internet ve internet satışı ile ilgili bilgi sahibi olan kişiler evde tespih yapıp internette satarak ek gelir sahibi olabilirler. Ayrıca evde tespih yapıp satarak hem akşamları hem de hafta sonları para kazanabilmek mümkündür. Sizin de tespih yapımına karşı ilginiz varsa ev tespih yapımı ile ilgili araştırma yaparak evde tespih yapmaya başlayabilirsiniz.

Akşamları Çocuk Bakarak Para Kazanabilirsiniz

Bebek ve çocuk bakımı genellikle gündüzleri başvurulan bir iş gibi görülmektedir. Ancak bebek ve çocuk bakımının akşamları da talep gördüğünü rahatlıkla ifade edebiliriz. Özellikleri akşamları dışarıya çıkmak isteyen aileler akşam bebek bakıcıları ile iletişime geçmektedir. Bu iş devamlı bir iş olarak düşünülmemelidir. Yalnızca talep ve ihtiyaç olması durumunda kişiler akşamları bebek ve çocuk bakıcılığı yapabilmektedir. Fiyatlar kişiden kişiye göre değişkenlik gösterse de genellikle bebek bakıcılığının saati 30 TL üzerinden hesaplanmaktadır.  Kişilerin çocuklarını en az 3-4 saat bıraktıkları göz önüne alındığında 90 TL ile 120 TL arasında bir ücret kazanabilmek mümkündür. Eğer sizin de çocuklara ve bebeklere karşı bir ilginiz varsa akşamları çocuk ve bebek bakıcılığı yaparak para kazanabilirsiniz.

Bu yazımızda akşamları ek iş ne yapabilirim konusuna cevap vermeye çalıştık. Eğer siz de akşamları ek iş ne yapabilirim sorusunu yönelten ve verilen cevaplar doğrultusunda kendisine iş bularak ek gelir elde etmek isteyen biriyseniz yukarıda yazdığımız tüm iş imkanlarını tek tek araştırarak kendiniz için en uygun olanı bularak ek gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Hadi akşamları ek gelir elde ederek ailenize katkı sağlamak için acele edin ve harekete geçin!

Para kazanmak ve Geliriniz arttırmak için İŞ FİKİRLERİ sayfamıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnternetten Ek Gelir Kazanmanın Yolları

Sermayesiz İş Fikirleri – Semayesiz İş Kurma Fikirleri